Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) lēmusi, ka no 1. novembra līdz pavasarim tiks slēgta Līgatnes pārceltuve, kas vairākiem desmitiem Pārgaujas iedzīvotāju ir vienīgā iespēja nokļūt otrā Gaujas pusē – uz veikalu vai pie ārsta, norāda Līgatnes novada pašvaldības priekšsēdētājs Ainārs Šteins.
Līgatnes pārceltuve, kas celta pēc Otrā pasaules kara, lai fabrikas strādnieki no Pārgaujas varētu nokļūt uz darbu, pašlaik vairs netiek skatīta kā infrastruktūras objekts, bet gan kā tūrisma pakalpojums, pauž A. Šteins. «DAP redz, ka ziemas sezonā no tūristiem naudu iekasēt nevarēs, bet, acīmredzot, tie pārdesmit iedzīvotāji, kas līdz ar pārceltuves slēgšanu nespēs tikt pāri upei, nav svarīgi,» norāda A. Šteins, uzsverot, ka Līgatnes novada un Pārgaujas novada pašvaldības par šādu DAP lēmumu ir sašutušas un paudušas savu viedokli arī DAP un Vides Aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), tomēr rezultāts nav panākts.
«Iedzīvotājiem faktiski citu alternatīvu, kā nokļūt Gaujas otrā pusē, nav,» uzsver Līgatnes novada pašvaldības vadītājs. «Tuvākais autobuss atrodas deviņu kilometru attālumā, un teorētiski cilvēki no 1. novembra līdz aptuveni 20. maijam būs «nogriezti» no ārpasaules,» norāda A. Šteins.
Viņaprāt, kopš Līgatnes pārceltuve nonāca Gaujas Nacionālā parka fonda pārvaldībā, situācija saistībā ar Līgatnes pārceltuvi ir pasliktinājusies. «Pēdējos gados Līgatnes pārceltuve tikusi slēgta arvien ilgāku laika posmu ziemā, turklāt stundu laiks, cik ilgi darbojās pārceltuve dienas laikā, pēdējos gados ir sarucis,» norāda A. Šteins.
Vēsturiski šī pārceltuve darbojusies visu cauru gadu un tika slēgta tikai tajās ziemas nedēļās, kad ledus bija tik biezs, ka to nevarēja izcirst. Taču tad upi varēja šķērsot arī, ejot pa ledu, stāstīja Līgatnes novada pašvaldības vadītājs.
«Prāmis» Līgatnē ir viena šāda tipa pārceltuve Baltijā.
Db.lv neizdevās sazināties ar Gaujas Nacionālā parka fonda vadītāju Baibu Pavloviču.