15. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studentu Padomes sēdē pēc ilgstošas diskusijas tika noraidīta vairāku studentu iniciatīva rīkot mītiņu pie Saeimas ar konkrētām prasībām, kas vērstas uz studentu dzīves uzlabošanu Latvijā.
Iniciatīvu izteikušie studenti norāda uz RSU Studentu pašpārvaldes valdes un padomes politisko angažētību, neleģitīmu negatīvu balsojumu un nevēlēšanos iedziļināties jautājuma būtībā.
Iniciatīvu izteikušie studenti ierosināja šādus priekšlikumus, uz kuru pamata bija ieplānots rīkot streiku, ar mērķi ietekmēt nākamā gada budžeta likumprojektu:
Paplašināt valsts stipendijas saņēmēju loku, lai studenti, kuru vidējā atzīme ir virs 7.5 ballēm garantēti saņemtu šo valsts stipendiju;
Palielināt valsts stipendijas apjomu vismaz inflācijas apmērā;
RSU Eiropas studiju fakultātei kā fakultātei valsts universitātes ietvaros piešķirt valsts budžeta vietas vismaz 5 uz katru specialitāti;
Palielināt algas medmāsas palīgiem jeb sanitāriem par 50ls, kuri pašlaik faktiski saņem minimālo algu, taču RSU Studentu padomes sēdē tika nolemts, ka šis punkts nav RSU Studentu pašpārvaldes kompetencē.
Virkne studentu izteica savu neapmierinātību ar augstu studiju maksu un pārāk mazu to studentu loku, kuri saņem valsts stipendiju 70ls apmērā, respektīvi, saņemot pat ļoti labu vidējo atzīmi, šī stipendija bieži vien iet secen. Trīs studenti norādīja, ka RSU Studentu pašpārvaldes un Latvijas Studentu Apvienības darbība ir neefektīva un nedod rezultātus.
Diskusijas sākumā liela daļa klātesošo sliecās atbalstīt priekšlikumu un virzīt prasību sarakstu uz balsošanu, taču RSU Studentu pašpārvaldes vadītāja Anna Cīrule vienpersoniski izslēdza jautājumu no balsošanas un pārtrauca prezentāciju pusceļā. Bez tam diskusiju no temata novirzīja bijušais RSU Studentu pašpārvaldes vadītājs un valdē neesošais Aleksandrs Zlatopoļskis, sākot runāt par studiju kvalitāti un norādot, ka studentu problemātika nav aktuāls jautājums. Vienlaikus jānorāda, ka Aleksandrs Zlatopoļskis ir tuvu stāvoša persona Tautas partijas Jauniešu organizācijas līderiem. Pēc šiem notikumiem diskusijas iniciatīvu pārņēma iepriekšminētās divas personas un diskusija zaudēja savu jēgu. Sēdē bija klātesoši tikai trešdaļa no Padomes locekļiem, kuri vienbalsīgi nobalsoja pret prasību izvirzīšanu attiecībā uz šī gada budžetu un pret iniciatīvu rīkot streiku. Gala rezultātā tika nolemts veidot darba grupu, kura uzdevums būs radīt iniciatīvas studiju kvalitātes celšanai.