Jauno piena regulu, kas ļaus ražotājorganizācijām vienoties par cenu un piegādēm, zemnieki uztver pozitīvi.
Eiropas Parlamenta (EP) apstiprinātās izmaiņas Kopējā tirgus organizācijas regulā, dodot lielākas tiesības zemniekiem vienoties par piena piegādes līgumiem un cenām ir skaidrs signāls, ka ES iestādes ir gatavas uzlabot piena ražotāju tirgus varu kopējā tirdzniecības ķēdē. ES iestādes beidzot oficiāli atzinušas, kas zemnieks piena tirgus svārstībās ir lielākais cietējs. Zemnieku kooperatīva Trikāta KS valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs: «Regulas nosacījums, kas rekomendē zemniekiem apvienoties ražotāju organizācijās ir tas, par ko Latvijas kooperatīvi, zemnieki ir runājuši gadiem – tikai kooperējoties zemniekiem ir iespēja tuvoties godīgai cenai par savu produkciju. Pēc 2009.gada piena krīzes beidzot arī EP ir ieviesis šo atbalstu dzīvē ar reālu likumu. Tomēr jāsaprot, ka nosacījums, kas ļauj vienoties par līgumiem un cenām piena apjomam, kas nepārsniedz 33% no valsts svaigpiena tirgus daļas, ir tikai iespēja zemniekiem labāk pārdot savu produkciju. Vai zemnieki to spēs izmantot, būs atkarīgs no pašu zemnieku spējas un velēšanās veidot stiprākus kooperatīvus.»
Gandarīta par trešdien pieņemto regulu ir arī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA). Kā norāda asociācijas izpilddirektore Linda Bille, esot gan vēl daudz neskaidrību, kā tas praktiski dzīvē darbosies un kā tas ies kopā ar pašreizējo nacionālo likumdošanu, kas paredz kooperatīviem, kuri tikai realizē biedru saražoto pienu, tirgus daļu 15 % apmērā, bet kooperatīviem, kuri arī pārstrādā biedru saražoto produkciju, - 20 % apmērā. LLKA jau vairāk kā gadu mēģina panākt, ka tirgus daļa kooperatīviem ir jāpalielina. Viņa cer, ka šis EP lēmums būs stimuls beidzot arī Latvijā pieņemt lēmumu par kooperatīvu tirgus daļas palielināšanu ne tikai piena nozarē.
Piena pārstrādes uzņēmumus apvienojošā organizācija – Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība (LPCS) gan skeptiski raugās uz jaunās regulas piemērošanu, atzīstot, ka tā nebūšot izdevīga nevienai no iesaistītajām pusēm.