Šogad marta beigās problemātisko kredītu skaits sasniedza teju 39 tūkstošus par kopumā 2.3 miljardiem latu, veidojot 14.1 % kopējā kredītportfelī.
FKTK atzina, ka šādi dati tiek apkopoti jau kopš 2008. gada 3. ceturkšņa, lai savlaicīgi analizētu iespējamos riskus, jo pēc 2008. gada globālajiem finanšu satricinājumiem un ekonomiskās lejupslīdes procesu padziļināšanās Latvijā pagājušā gada nogalē turpināja pazemināties banku kredītportfeļa kvalitāte. Tostarp jau pērn 3. ceturksnī, straujāk pasliktinoties izsniegto kredītu kvalitātei, tādu kredītu apjoms, kuri ir pārstrukturēti, ar mainītu pamatsummas vai procentu atmaksas termiņu vai kas jau ir atgūšanas procesā, dubultojās gan juridiskām, gan privātpersonām.
FKTK informē, ka divas trešdaļas no visa problemātisko kredītu apjoma (1.5 miljardi latu) marta beigās bija kredīti juridiskām personām, bet no problēmu kredītu skaita 86 % ir kredīti, kas izsniegti fiziskām personām. Vidējais viena problemātiskā kredīta apmērs juridiskām personām marta beigās sasniedza 376.4 tūkstošus latu, bet fiziskām personām – 22.2 tūkstošus latu.
Kopējais problemātisko kredītu skaits 2009. gada 1. ceturkšņa laikā palielinājās par 12.3 tūkstošiem un marta beigās sasniedza 38.8 tūkstošus, t.sk. juridiskām personām – 4.1 tūkst., bet fiziskām – 34.7 tūkst. Vairums no kopējā problemātisko kredītu skaita jeb 27.8 tūkstoši bijuši atgūšanas procesā esošie kredīti.
Lielākā problemātisko kredītu grupa ir kredīti, kas ir nodrošināti ar nekustamo īpašumu (marta beigās – 83%), un šo problēmu kredītu nodrošinājuma vērtība pārsniedz problēmu kredītu apjomu vidēji 1.7 reizes (pēc banku sniegtās informācijas) un izveidotais uzkrājumu apmērs šiem kredītiem sasniedz vidēji 11 % no problēmu kredītu apjoma.
Kredītiem, kas atrodas atgūšanas procesā, pēc banku aplēsēm kredītu atgūstamā vērtība ir 80 % no kredītu atlikuma. Tāpēc šai kredītu grupai ir izveidoti ievērojami uzkrājumi 20% apmērā.