Rīgas Vēsturiskā centra padomē izskatīšanai ir iesniegts Rīgas Kongresa nama fasāžu vienotā risinājuma priekšlikums, informē pašvaldības SIA Rīgas nami, kas ir atbildīgā institūcija ēkas pārbūves projektā.
Pirmdien, 27. februārī, piedaloties maestro Raimondam Paulam, Rīgas pilsētas vicemēram Andrim Amerikam, SIA Rīgas nami vadībai, ir paredzēta konsultatīvās padomes sēde par Rīgas Kongresa nama rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādes gaitu.
Db.lv jau ziņoja, ka projekta izstrādi veic arhitektu birojs Nams. Pēc līguma, projektam jābūt gatavam līdz šā gada 12. jūnijam. Līgumcena – 250 tūkst. latu (bez PVN).
Rīgas Kongresu nama rekonstrukcijas darbus ir plānots veikt laikā līdz 2014.gadam, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Rekonstrukcijas projektu paredzēts finansēts no SIA Rīgas nams līdzekļiem.
Pēc SIA Rīgas nami sniegtās informācijas, šobrīd projektētāji strādā pie rekonstrukcijas tehniskā projekta inženiertehnisko risinājumu projekta sadaļu (vairāk nekā 15 sadaļas) izstrādes atbilstoši akceptētajam ēkas funkcionālajam plānojumam, kas ir visdarbietilpīgākais process, tā kā tajā ir iesaistīti visu nozaru speciālisti. Atbilstoši ēkas tehniskajiem parametriem, zāles akustiskajai koncepcijai un inženiertehniskajiem iekārtu savietojamības aprēķiniem, tiek izstrādātas funkcionālā un tehniskā aprīkojuma projekta sadaļas. Vienlaicīgi, saskaņā ar Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas norādīto, Vēsturiskā centra padomē izskatīšanai ir iesniegts ēkas fasāžu vienotā risinājuma priekšlikums.
Jau vēstīts, ka Rīgas Kongresu nama rekonstrukcijas mērķis – atbilstoši pieļaujamajām ēkas konstruktīvā risinājuma transformācijām iegūt savstarpēji vienotu, ar modernākajām apskaņošanas un akustisko sistēmu tehnoloģijām aprīkotas daudzfunkcionālas zāles un ar pasākumu vadības informatīvajām tehnoloģijām aprīkotu rekreācijas telpu kompleksu, kas nodrošinātu visplašākās iespējas dažādu pasākumu - populārās un klasiskās (simfoniskās) mūzikas koncertu dažādos to salikumos, runas priekšnesumu (teātru, konferenču, kongresu) un korporatīvo pasākumu organizēšanai, piedāvājot tādus skatuves izmērus, lai vienlaicīgi uz tās netraucēti varētu izvietot pilna sastāva (ne mazāk, kā 120 izpildītāji) simfonisko orķestri un kori (ne mazāk, kā 100 izpildītāji), transformējamu, pilna sastāva orķestrim piemērotu orķestra bedri, pilna servisa izpildītājmākslinieku ģērbtuves, mēģinājumu telpas un Lielo zāli ar ietilpību ne mazāku kā 1400 sēdvietas. Pasākumu apmeklētājiem tiks piedāvāti augsta servisa sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi (restorāns, kafejnīca, atbilstoši pasākuma norisei pārvietojamas bufetes). Ēkā ir plānots izveidot stacionāru, ar modernākajām skaņas ierakstu tehnoloģijām aprīkotu ierakstu studiju.