Ar mērķi veicināt dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanu, Ministru kabinets (MK) otrdien apstiprināja grozījumus noteikumos par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi, kārtējo remontu un energoefektivitātes minimālajam prasībām.
Grozījumi paredz samazināt siltumenerģijas patēriņa slieksni, pie kura dzīvojamās mājas pārvaldītājam ir pienākums plānot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, tajā skaitā nomainot nolietojušos elementus vai konstrukcijas, piemēram, logus.
Turpmāk dzīvojamās mājas pārvaldītājam ir pienākums plānot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, ja dzīvojamai mājai vidējais siltumenerģijas patēriņš pēdējos trīs kalendāra gados pārsniedz 200 kWh/m2 gadā (gadījumā, ja siltumenerģija izmantota dzīvojamās mājas apkurei un karstā ūdens sagatavošanai) vai 150 kWh/m2 gadā (gadījumā, ja siltumenerģija izmantota tikai dzīvojamās mājas apkurei).
Iepriekš siltumenerģijas patēriņa robeža, pie kuras dzīvojamās mājas pārvaldītājam bija pienākums plānot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, bija 230 kWh/m2 gadā. Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu plānošanai pārvaldītājs var lemt par dzīvojamās mājas energosertifikācijas veikšanu.
Papildus ar grozījumiem noteikumos tiek pārskatīti logu un durvju vidējie kalpošanas ilgumi, tos samazinot, kā arī nosakot tos vienādus visām ēku kapitalitātes grupām. Tādējādi dzīvojamās mājas pārvaldītājam būs pienākums biežāk veikt būves tehnisko apsekošanu.