AS «Rīgas siltums», palielinot vietējo atjaunojamo energoresursu - šķeldas - izmantošanu savā kurināmā bilancē, par 4,28 miljoniem eiro modernizēs siltumcentrāli «Daugavgrīva», aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Linda Rence.
«Rīgas siltums» noslēdzis līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par biokurināmā ūdenssildāmo katlu ar jaudu 2x4 MW uzstādīšana siltumcentrālē «Daugavgrīva». Siltumcentrāle būs pilnībā automatizēta un darbosies bez pastāvīga personāla.
«Mums ir svarīgi ražošanā ieviest inovatīvas, energoefektīvas un modernas iekārtas ar visaugstākajām vides prasībām. Īstenojot šo projektu, sasniegsim mūsu mērķi - rekonstruēta, efektīva, videi draudzīga siltumcentrāle, kurā kā kurināmo izmantosim vietējos energoresursus. Atjaunojamo energoresursu apjoma palielināšana uzņēmuma kurināmā bilancē reizē stabilizē arī siltumenerģijas tarifu rīdziniekiem,» norādīja «Rīgas siltums» valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.
Siltumcentrālē tiks nodrošināti augsti vides standarti. Biokurināmā katlu mājai paredzēts uzstādīt dūmgāzu kondensatoru, kas nodzesēs aizejošās dūmgāzes līdz temperatūrai, kas tikai par trīs grādiem pārsniegs siltumtīklu ūdens atgaitas temperatūru, tas ir zem 50 grādiem. Lai nodrošinātu visaugstāko dūmgāzu attīrīšanas līmeni no cietajām daļiņām, pirms dūmgāzu kondensatora paredzēts uzstādīt efektīvas attīrīšanas iekārtas. Tāpat tiks veikta pelnu un izdedžu transportēšana no kurtuvēm un katliem pielietojot «mitrā» tipa pelnu transportieri, kas nodrošinās pelnu un izdedžu dzesēšanu un novērsīs putekļu izdalīšanos apkārtējā vidē. Pelni un izdedži tiks uzkrāti izvešanai slēgta tipa pelnu konteineros.
Kopējās projekta izmaksas ir 4,82 miljoni eiro, no tām plānots piesaistīt Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 1,04 miljonu eiro apmērā.
Siltumcentrāles «Daugavgrīva» projekta realizācija sākta 2018.gada maijā un to plānots pabeigt 2020.gadā.
Realizējot šo projektu, Daugavgrīvas dzīvojamais rajons būs viens no modernākajiem Rīgā no siltumapgādes viedokļa, ņemot vērā, ka dzīvojamā rajona siltumtīkli ir 100% nomainīti uz moderniem, rūpnieciski izolētiem bezkanāla siltumtīkliem.
«Rīgas siltums» apgrozījums pērn bija 151,632 miljoni eiro, kas ir par 0,4% mazāk nekā 2017.gadā, bet peļņa bija 3,296 miljoni eiro, kas ir 2,3 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, liecina «Firmas.lv» informācija.