Ūdenslīdēji no ezera pie Čeļabinskas pilsētas Krievijā izcēluši vairāk nekā pustonnu smagas atliekas no meteorīta, kas gada sākumā eksplodēja šajā reģionā. Zinātnieki pavēstījuši, ka šis ir līdz šim lielākais atrastais meteorīta gabals.
Februārī virs Urālu reģiona, kas atrodas aptuveni 1,5 tūkstošus kilometrus uz austrumiem no Maskavas, eksplodēja meteorīts. Sprādziena triecienvilnis un meteorīta atlūzas izraisīja postījumus un ievainoja vairākus simtus cilvēku.
Meteorīta atliekas no Čebarkulas ezera izvilktas, ietinot speciālā pārklājumā. Pēc nogādāšanas uz sauszemi, fragments salūzis trijās daļās. Tās sverot savukārt nav izturējuši svari, kad bija sasnieguši 570 kilogramu atzīmi, vēsta BBC.
Čeļabinskas Valsts universitātes asociētais profesors Sergejs Zamozdra atklājis, ka no ezera izceltās atliekas, saskaņā ar sākotnējiem pētījumu datiem, apliecina, ka tās ir daļa no februārī eksplodējušā debesu ķermeņa. Zinātnieks arī pieļāvis, ka atrastās atliekas varētu būt vienas no desmit lielākajiem meteorīta fragmentiem pasaulē.
Meteorīta izcelšanas operāciju apgrūtināja dziļums, kādā atliekas atradās. Sākotnēji tika lēsts, ka meteorīta paliekas ezerā atrodas sešu metru dziļumā, tomēr vēlāk izrādījās, ka tās nogrimušas divreiz lielākā dziļumā. Kopš meteorīta eksplozijas Čeļabinskas apkārtnē, ūdenslīdēji no ezera izcēluši jau 12 tā fragmentu. No tiem gan tikai četri izrādījušies ar ārpuszemes izcelsmi.
Februārī, pēc meteorīta eksplozijas virs Urāliem, tā atliekas nokrita plašā apgabalā, ievainojot cilvēkus un sabojājot ēkas. Medicīniskā palīdzība bija nepieciešama vairāk nekā tūkstoš cilvēkiem Čeļabinskā, Jemanželinskā, Jetkulā, Kopeiskā, Korkinā, Južnouraļskā u. c.