Lielbritānijas parlaments noraidījis valdības aicinājumu atbalstīt militāra trieciena izdarīšanu pret Sīriju. Vienlaikus ASV ir gatavas rīkoties arī vienas, atzinis Baltais nams.
Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons pavēstījis, ka parlamenta lēmums tiks respektēts. «Ir skaidrs, ka parlaments, atspoguļojot iedzīvotāju uzskatus, nevēlas, lai briti piedalītos militārās darbībās. Valdība rīkosies saskaņā ar šo lēmumu,» sacīja D. Kamerons. Vienlaikus britu premjers arī uzsvēra, ka parlamenta lēmums «iznīcinās vairākas dekādes ilgu darbu», lai novērstu ķīmisko ieroču izmantošanu. «Globālā vienprātība pret ķīmisko ieroču izmantošanu guvusi liktenīgu triecienu,» sacīja D. Kamerons.
Britu parlamentā pret piedalīšanos militārā uzbrukumā Sīrijai balsojuši 285 deputāti, savukārt atbalstu izteikuši tikai 272 deputāti. Lielbritānijas parlamenta nevēlēšanās atbalstīt triecienus Sīrijai bijusi pārsteigums D. Kamerona valdībai un var nopietni iedragāt premjera pozīcijas, norāda analītiķi.
ASV Aizsardzības sekretārs Čaks Hagels apliecinājis, ka Lielbritānijas lēmums tiks respektēts. «Katrai nācijai ir atbildība izvēlēties savus lēmumus un mēs to respektējam,» sacīja Č. Hagels. Vašingtona gan turpināšot konsultācijas ar Londonu Sīrijas jautājumā, tomēr prezidents Baraks Obama lēmumu pieņemšot ņemot vērā ASV interesēm izdevīgāko rīcības stratēģiju.
Sīrijas valdības militāro spēku uzbrukums opozicionāriem, kurā tika pielietoti ķīmiskie ieroči, Damaskas apkaimē notika 21. augustā. Pret militārā spēka lietošanu Sīrijā iebilst Krievija, Ķīna un Irāna. Krievija brīdinājusi, ka militāras darbības reģionā var radīt «katastrofālas sekas». Savukārt Irāna paudusi, ka uzbrukums Sīrijai varētu izraisīt atbildes triecienu Izraēlai.
Iepriekš izskanēja, ka ASV prezidents Baraks Obama vēl nav izlēmis, vai dot militārus triecienus Sīrijai. B. Obamas administrācija gan norādījusi, ka Bašara Al Asada režīma darbībām būs «starptautiskas sekas».
Pret Sīriju varētu tikt vērsti dažas dienas ilgi raķešu triecieni. Uzbrukumu mērķis nebūtu režīma krišana, bet piespiešana pārtraukt ķīmisko ieroču izmantošanu. Raķešu triecieni pret Sīriju varētu tikt vērsti no ASV un sabiedroto karaflotes kuģiem, kas atrodas Vidusjūrā.