Pasaules ekonomikas izaugsme nav pietiekami ātra, tāpēc pastāv draudi ekonomikas pilnīgai atlabšanai pēc krīzes, pavēstīja Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristīna Legarde, vēsta BBC.
Globālas krīzes draudi pastāv vēl joprojām, SVF vadītāja norādīja ASV Federālo rezervju sistēmas sanāksmē.
«Šīs vasaras notikumi ir parādījuši, ka patlaban atrodamies jaunā, bīstamā krīzes fāzē,» viņa pavēstīja. «Ir skaidrs tas, ka pastāv riski jau tā trauslās ekonomikas atlabšanai, tādēļ mums ir jārīkojas tagad,« aicināja K. Legarde.
«Pasaules ekonomika turpina augt, bet tas notiek nepietiekamos apmēros,» SVF vadītāja pauda bažas, norādot, ka patlaban valstis nedrīkst vilcināties, jo trūkst «tādas greznības kā laika». Patlaban attīstītās ekonomikas cīnās, lai padarītu savus parādus «kontrolējumus», bet tajā pašā laikā tās neievieš taupības pasākumus pietiekami ātri, un tas apdraud atlabšanu no krīzes, viņa skaidroja.
Atlabšana kā ASV, tā Eiropā pēc 2008.-2009. gada krīzes noris nevienmērīgi, tirgus uzticamību sašūpo arī parādu krīze abos tirgos, vēsta medijs.
Jau vēstīts, ka ASV prezidents Baraks Obama pavēstījis, ka pastāv iespēja, kas ASV «ekonomiskā atveseļošanās» būs lēnāka nekā gaidīts, telekanālam CBS norādot, ka «patiesībā tika pieņamti pareizi lēmumi un situācija varētu būt daudz sliktāka».