Vēsturiski Kuldīga nekad nav bijusi attīstīta rūpniecības pilsēta. Tur bija sērkociņu fabrika Vulkāns, kas bankrotēja 2002. gadā, taču tādas rūpniecības zonas kā, piemēram, Līvānos tur nekad nav bijis un, visticamāk, nebūs, turpinot Latvijas pilsētu apskatu, raksta laikraksts Diena.
Kokapstrādes firmas, no kurām lielākā daļa nav pilsētas, bet novada teritorijā, šūšanas uzņēmumi, apkalpojošās sfēras uzņēmumi, kas rēķinās ar tūristu plūsmu - tās ir darbavietas, no kurām Kuldīga barojas šobrīd, norāda laikraksts.
«Izstādē Balttour paņemtā vizītkarte aizved mani pie zemnieku saimniecības Smilškalni īpašnieka Alvila Elkšņa. Viņš apvienojis Bulduru tehnikumā iegūtās zināšanas dārzkopībā ar filologa izglītību – devies uz bibliotēku un senos rakstos atradis vīna recepti, ko pielāgojis mūsdienu iespējām. Tā nu bijušās lauktehnikas ēkas vienā telpā metāla mucās rūgst aveņu, smiltsērkšķu un kazeņu vīns. Sezonā pie ogu novākšanas darbs ir 30 cilvēkiem, bet pie vīna pildīšanas – diviem,» stāsta Dienas žurnālists Atis Rozentāls.
Runājot par noietu, A. Elksnis atzinis, ka vairāk nekā jebkurā veikalā vīnu izdodas pārdot dažādo svētku laikā, piemēram, festivālā Lido zivis.
Bijušais pilsētas mērs Edgars Zalāns, kurš savulaik pats centies aktivizēt tūrisma plūsmu uz Kuldīgu, tagad atzīstot, ka nemaz neesot laimīgs, ka svētdienas rītā pie loga atskan troksnis, jo garām iet tūristi. Arī pilsētas galva Inga Bērziņa sarunā ar laikrakstu atzinusi, ka pērn pilsētas svētkos esot sasniegta jau maksimālā robeža, cik viesu Kuldīga spējīga uzņemt.
E. Zalāns uzskatot, ka vēl aktīvāka tūristu piesaiste sezonas laikā var mudināt daļu iedzīvotāju no kādreiz klusā centra pārvākties uz citurieni. Tam gan nepiekrītot cits Kuldīgas centra iedzīvotājs, viens no redzamākajiem Kuldīgas uzņēmējiem Kaspars Bergmanis: «Man patīk, ka arī aiz žoga ir sakopts, un no tā, ka soļi pa koka celiņu klab jau no septiņiem rītā, es traģēdiju netaisu. Kaut kas no ērtībām jāupurē sabiedrības labā.» K.Bergmanim un viņa sievai Nansijai Lindei pieder 19 Elvi veikali visā Latvijā, un viņu uzņēmums Linde Pārtika ir otrs lielākais šī veikalu tīkla partneris.
K. Bergmanis ir viens no uzņēmējiem, kuri darbojas Kuldīgas domes Uzņēmēju konsultatīvajā padomē, kuras izveidošana bijusi pašas domes iniciatīva. K. Bergmanis atzinis, ka vairāki uzņēmēji plānojot startēt vēlēšanās, bet viņš pats gan nē, negribot jaukt biznesu ar politiku.
Vēl viens Kuldīgas novadā ievērojams uzņēmējs, lauksaimniecības tehnikas tirgotājs un iznomātājs, SIA Amazone valdes priekšsēdētājs Arvis Mikāls uzskatot, ka politika viņam nav vajadzīga nemaz un neviena no partijām viņam nav svarīga.
Līdzīgi kā daudzviet Latvijā, arī Kuldīgas uzņēmēji Dienai atzinuši, ka ar darbaspēka atrašanu neiet viegli, bet sezonas laikā, kad jāstrādā garas stundas, Amazonē nopelnīt varot no 500 - 600 latiem «uz rokas».