Politiķi, kas aizstāv diferencēto pieeju kredītņēmēju aizsardzībā, ir banku lobiji. Tā LNT raidījumā 900 sekundes pauda Kredītņēmēju apvienības pārstāvis Reinis Bērziņš.
Savukārt viņa oponents, deputāts Kārlis Šadurskis norādīja, ka ir milzīga starpība starp cilvēku, kurš ņēmis kredītu atbilstoši saviem tā brīža ienākumiem mājokļa pirkšanai, un cilvēku, kura parādi mērāmi daudzos simtos tūkstošos vai pat miljonos latu un kas reģistrējuši vairākas hipotēkas. K.Šadurskis uzsvēra, ka sagatavotās izmaiņas Maksātnespējas likumā, par kurām pirmdien jālemj Saeima, vērstas uz risku sadalīšanu starp visām iesaistītajām un faktiski vainīgajām pusēm – bankām, kredītņēmējiem un valsti. Deputāts arī uzskaitīja pazīstamus uzņēmējus un viņu hipotekārās saistības – Gunāru Ķirsonu, Ievu Plaudi – Rēlingeri, Gunti Belēviču, Valērijs Maliginu, norādot, ka viņi tagad nav ne «pliki, ne nabadziņi» un diez vai miljoni ņemti vienīgajam mājoklim. Lielākā daļa no kredītņēmējiem tomēr iekļaujoties aizsargājamo kredītņēmēju skaitā.
Savukārt K. Šadurskis vērsa uzmanību uz to, ka kredītu pieejamība jāatjauno uzņēmējdarbības vārdā, nevis tāpēc, lai atsāktos nekustamā īpašuma burbuļa pūšana. Tāpēc ir svarīgi neuzkraut visu atbildību bankām, bet sadalīt to starp visiem situācijas izraisītājiem.
Abi diskusijas dalībnieki atzina, ka Saeimas pirmdienas balsojumā parādīsies politiķu intereses vienā vai otrā pozīcijā.