Pāris stundas pēc tam, kad, uzstājoties televīzijā, Lībijas diktators Muamars Kadafi nikni solīja, ka viņam lojālie spēki, atbildot uz Rietumvalstu militārajiem triecieniem, izvērsīs karadarbību Vidusjūrā, valsts pēkšņi ir piekritusi pieņemt ANO rezolūciju un paziņojusi par uguns pārtraukšanu un visu militāro operāciju apturēšanu.
Tomēr ANO un Rietumvalstu līderi Lībijas paziņojumu uzņem atturīgi un turpina plānot lidojumiem slēgtās zonas ieviešanai nepieciešamās militāras akcijas.
Lielbritānijas Ēnu kabineta Ārlietu sekretārs Duglass Aleksandrs skaidroja, ka «Kadafi režīms ir jāvērtē pēc tā darbiem, nevis vārdiem». Savukārt ANO ģenerālsekretārs Pans Kimuns izteicās, ka Lībijas režīms tiks «saukts pie atbildības», par saviem uzbrukumiem neapbruņotiem civiliedzīvotājiem. Arī Lībijas nemiernieki ir paziņojuši, ka M. Kadafi uguns pārtraukšana ir blefs un viņiem nesaistoša.
Vairāki analītiķi norāda, ka M. Kadafi režīms, kuram Japānas zemestrīce bija kā Allaha dāvana, jo novērsa pasaules uzmanību no Lībijā notiekošā, ir pārsteigts un dziļi šokēts par tik mērķtiecīgām starptautiskās sabiedrības darbībām, tāpēc vēlas iegūt vairāk laika, radot iespaidu, ka piekrīt ANO nosacījumiem.
Tikmēr pasaules ziņu aģentūras, atsaucoties uz aculiecinieku stāstītā, vēsta, ka, neskatoties uz Lībijas paziņojumu, karadarbība joprojām nav izbeigta. Misrātas pilsētas apkaimē M. Kadafi lojālie spēki turpina uzbrukumus – pilsēta tiek bombardēta un apšaudīta ar smago artilēriju.
Par gatavību iesaistīties militārās akcijās pret Lībiju līdz šim ir paziņojušas Francija, Lielbritānija, Kanāda, Norvēģija, Beļģija, Spānija un Katara.
Līdzīgu operāciju pieredze liecina, ka, ja lidojumam slēgtās zonas izveidei būs nepieciešami militāri triecieni, tie, visticamāk, sāksies naktī. Gaisa telpas kontrolei un iespējamajiem militārajiem triecieniem paredzētās lidmašīnas izmantos Spānijas un Itālijas lidostas, kā arī lidmašīnu bāzes kuģus Vidusjūrā.