Gada laikā vēlmi savā daudzdzīvokļu mājā uzstādīt ūdens patēriņa skaitītājus ar attālināto datu nolasīšanu izteikuši tikai astoņu SIA Rīgas namu pārvaldnieks apsaimniekošanā esošu dzīvojamo māju īpašnieki, liecina dokumenti pašvaldības informācijas mājaslapā.
Uzņēmuma vadītājs Ervīns Straupe savā atbildē Rīgas domes deputātiem skaidro, ka elektronisko ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanas orientējošās izmaksas ir 12,95 Ls bez PVN par vienu skaitītāju, datu nolasīšanas sistēmas uzstādīšana vienam dzīvokļa īpašumam izmaksā 24,5 Ls, bet datu nolasīšanas izmaksas mēnesī veido 0,25 Ls.
Pagājušā gada sākumā SIA Rīgas namu pārvaldnieks nāca klajā ar piedāvājumu, kā atrisināt problēmas, kas saistītas ar ūdens korekciju jeb ūdens zudumu, proti, uzņēmums piedāvāja uzstādīt dzīvokļos jaunās paaudzes skaitītājus, un skaitītāju rādījumi tiks nolasīti attālināti.
Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs E. Straupe toreiz skaidroja, ka summu veido divas daļas: skaitītāja izmaksas, kas esot pielīdzināmas tai summai, ko iedzīvotāji maksā reizi četros gados, mainot skaitītājus, savukārt otru daļu veido - attālinātās nolasīšanas sistēma, kas atradīsies katrā mājā. «Viens no pilotprojektiem Mežciemā faktiski sevi attaisnojis, jo ūdens skaitītāju starpība ir aptuveni 3% līdz 5% robežās. Pozitīvais pie attālinātās ūdens skaitītāju nolasīšanas ir arī tas, ka viss notiks tiešsaistes sistēmā, un mēs, ieraugot nobīdes, spēsim reaģēt laicīgāk,» skaidroja E. Straupe.
Uzstādīt vai ne savos dzīvokļos šādus skaitītājus - tāds lēmums jāpieņem pašiem iedzīvotājiem. Tomēr Rīgas dome norāda - ja mājas iedzīvotāju kopsapulcē pieņemts lēmums likt jaunos skaitītājus, tajos dzīvokļos, kur skaitītāji tiks uzlikti, ūdens korekcija netiks pieskaitīta, bet tiks sadalīta starp tiem dzīvokļiem, kas kādu iemeslu dēļ nav ļāvuši uzstādīt jaunos skaitītājus.
Ja mājā visos dzīvokļos tiks uzstādīti jaunie skaitītāji, tad korekcija nevienam dzīvoklim netiks uzlikta, vai arī tā būšot tikai daži procenti, nevis kā tas ir šobrīd, kad atsevišķās mājās korekcija veidojot pat 100%, kas reāli nozīmējot, ka puse iedzīvotāju ūdeni vienkārši zogot.