Pagājušajā gadā ieguldījumu fondi piedzīvojuši gan kritumus, gan lēcienus, norāda Finanšu un kapitāla tirgus komisijas eksperti.
Gada sākumā finanšu tirgos dominēja izteikti pozitīvs noskaņojums, ko lielā mērā veicināja ASV politiķu lēmums par fiskālās klints novēršanu, turpretī pirmā ceturkšņa otrajā pusē Kipras notikumi palielināja spriedzi finanšu tirgos. Arī gadā kopumā ik pa brīdim pastiprinājās un mazinājās investoru bažas saistībā ar centrālo banku ekonomikas stimulēšanas pasākumu ierobežošanu.
Pērnā gada decembra beigās atvērto obligāciju un naudas tirgus fondu triju mēnešu ienesīgums bija robežās no mīnus 1,7% līdz plus 2,5% (11 no 14 fondiem pozitīvs), savukārt 12 mēnešu ienesīgums bija no mīnus 6,8% līdz plus 3% (pieciem fondiem negatīvs). Tāpat kā iepriekšējā ceturksnī, labāku sniegumu uzrādīja tie fondi, kuru ieguldījumu pamatvalūta nav ASV dolārs, jo tas piedzīvoja vērtības kritumu attiecībā pret latu gan ceturkšņa, gan gada laikā. Atvērto obligāciju fondu un naudas tirgus fondu kopējais ieguldījumu portfelis decembra beigās sasniedza 178 miljonus eiro, gada laikā pieaugot par 6,1%, ko galvenokārt ietekmēja triju jaunu obligāciju fondu izveide.
31. decembrī atvērto jaukto fondu (3 fondi) triju mēnešu ienesīgums bija robežās no mīnus 0,3% līdz plus 1,7% (diviem fondiem pozitīvs), savukārt 12 mēnešu ienesīgums bija no mīnus 4% līdz plus 2,1% (diviem fondiem pozitīvs). Decembra beigās šo fondu kopējais ieguldījumu portfelis bija 2,3 miljoni eiro un gada laikā tas saruka par 53%, ko ietekmēja divu fondu likvidācija. Jaukto fondu portfelī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada beigām pieauga ieguldījumu apliecību īpatsvars un samazinājās naudas līdzekļu un akciju īpatsvars.
Atvērtajiem akciju fondiem nozīmīgākie akciju indeksi gada laikā uzrādīja ļoti atšķirīgu dinamiku (RTS: -5,5%, Micex: +2%, Eurostoxx 50: +17,9%, S&P 500: +26,9%, OMXBBGI: +12,1%, KASE: -5,3%, UX: -4,3%), tāpēc arī atvērtie akciju fondi uzrādīja ļoti atšķirīgu sniegumu atkarībā no to reģionālā fokusa. 31. decembrī atvērto akciju fondu (8 fondi) triju mēnešu ienesīgums bija robežās no mīnus 0,7% līdz plus 5,9% (trim fondiem negatīvs), savukārt 12 mēnešu ienesīgums bija no mīnus 19,9% līdz plus 9,1% un tas bija pozitīvs četriem fondiem. Kopējā atvērto akciju fondu portfelī naudas līdzekļu īpatsvars saruka no 16,1% 2012. gada beigās līdz 12,1% 2013.gada beigās, liecinot par fondu pārvaldnieku optimistiskāku noskaņojumu nekā iepriekšējā gada beigās. Decembra beigās šo fondu kopējais ieguldījumu portfelis sasniedza 31,2 miljonus eiro, gada laikā pieaugot par 30%.
Slēgto fondu portfelis pērnā gada beigās sasniedza 205 miljonus eiro un gada laikā tas pieauga par 52%. Decembra beigās 72,8% slēgto fondu līdzekļu bija ieguldīti Latvijā un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada beigām ieguldījumu Latvijā īpatsvars bija pieaudzis, jo 2012. gada beigās tas bija 69,6%.
Pērn ieguldījumu pārvaldes sabiedrības nopelnīja 7,8 miljonus eiro, kas ir par 23% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, ko veicināja komisijas naudas ienākumu pieaugums, palielinoties sabiedrību pārvaldīšanā esošo līdzekļu apmēram. To aktīvi gada laikā pieauga par 7,6% un gada beigās sasniedza 37 miljonus eiro.