Latvijai vajadzētu kļūt par prezidentālu valsti ar tautas ievēlētu prezidentu. Šādu viedokli Latvijas avīzei paudis zvērināts advokāts Andris Grūtups.
«Un visbeidzot ir nobriedis risināšanai jautājums par valsts pārvaldes formas maiņu. Ne pirmo reizi saku, ka pastāvošā politiskā sistēma, politiķu ķīviņi un nestabilās valdības nespēj nodrošināt valsts ekonomisko un politisko kursu. [..] Tāpēc mums vajadzētu veidot prezidentālu valsti, kur tauta ievēlētu prezidentu un viņam būtu tiesības izraudzīties valsts pārvaldes aparātu. Prezidents noteiktu arī valsts politisko un ekonomisko virzienu, bet parlamentam tiktu saglabāta likumdošanas un izpildvaras kontroles funkcija, kā tas ir daudzās pasaules valstīs,» intervijā laikrakstam saka advokāts.
A. Grūtups arī atzīst, ka pats piedalījies pašreizējās valsts iekārtas veidošanā un nenoliedz, ka toreiz šo procesu dalībnieki bijuši pārāk revolucionāri noskaņoti.
«Atzīstu, ka dzīvē nekas nestāv uz vietas un ka toreiz mēs atradāmies liberālās ekonomikas uzskatu valgos. Tomēr bija viena doma – ātrāk sagraut veco, sociālistisko, un radīt jaunu sistēmu, kas visu atrisinās. Dzīve pierādīja, ka mēs bijām pārāk pārsteidzīgi «revolucionāri», pārņemti ar vienu liberālisma ideju, tāpēc nebūšu grēkojis, ja atzīšos, ka savu viedokli esmu mainījis. Dzīve ir parādījusi, ka tas nav bijis visai pareizs un ka liberālisms visu neatrisina,» saka A. Grūtups.
Kā pēdējā laikā ierasts, A. Grūtups intervijā uzsver arī nacionālā jautājuma nozīmi un atklāj, ka cilvēktiesību nozīme pār nācijas tiesībām Latvijā ir pārspīlēta.
«Cilvēktiesību attiecība pret nācijas tiesībām ir pamatīgi pārspīlēta, jo esam aizmirsuši, ka nācijas tiesības ir tikpat svētas un respektējamas kā vispārējās cilvēktiesības. Kamēr viena daļa kultivē bezrobežu vispārīgās cilvēktiesības, vesela rinda masu informācijas līdzekļu pauž klaju krievu nacionālismu, arī apelējot pie cilvēktiesībām,» pauž zvērināts advokāts.