Grieķijas ekonomikas kritums ir īslaicīgs, Atēnas ir pusceļā uz atveseļošanos, bet grieķi darīs visu, kas ir nepieciešams, lai paliktu eirozonā, uzskata valsts premjers Luks Papadems.
«Lai gan fiskālās konsolidācijas process ilgs ilgāk, es esmu pārliecināts, ka mēs esam pusceļā uz atveseļošanos. Pozitīvas izaugsmes rādītāji būtu jāsasniedz mazāk nekā divu gadu laikā,» intervijā Financial Times sacīja Grieķijas premjers.
Tomēr L. Papadems atzina, ka Grieķijai, iespējams, būs nepieciešama papildus starptautiskā palīdzība, ja valsts līdz 2015. gadam vēlas atgriezties finanšu tirgos. Premjers uzsvēra, ka viņa valsts ir apņēmusies izvairīties no atkārtotas parādu pārstrukturizācijas, bet Grieķijas politiskie līderi ir gatavi ieviest strukturālās un fiskālās reformas.
Aprīļa otrajā pusē Grieķijā ir paredzētas parlamenta vēlēšanas – sarunā ar Financial Times L. Papadems uzsvēra, ka, neskatoties uz rezultātu, reformas valstī turpināsies. «Tāda ir Grieķas iedzīvotāju vairākuma griba. Politiskās partijas to ļoti nopietni ņems vērā,» sacīja L. Papadems.
Grieķijas premjers vērsa uzmanību uz sabiedriskās domas aptauju rezultātiem, kuri liecina, ka lielākā daļa grieķu atbalsta valsts dalību eirozonā, un tas nozīmējot apņēmību darīt visu, lai paliktu Eiropas monetārajā savienībā.
Db.lv jau vēstīja, ka februāra sākumā tika pieņemts lēmums par otras starptautiskā aizdevuma programmas piešķiršanu parādu krīzes nomocītajai Grieķijai. Vienošanās ietvaros paredzēts, ka Atēnu parāda apjomam līdz 2020. gadam ir jāsarūk līdz 120,5% no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP). Salīdzinājumam – pērn tika lēsts, ka valsts parāda apjoms sasniedzis 160% no IKP.
Nekontrolēta Grieķijas maksātnespēja, visticamāk, radīs apstākļus, kuru iespaidā Itālijai un Spānijai vajadzēs «ārēju palīdzību», bet eirozonai radīsies zaudējumi vairāk nekā viena triljona eiro apmērā, iepriekš pavēstīja grupa, kas pārstāv Atēnu vērtspapīru turētājus.