airBaltic prezidents Bertolts Fliks paziņojis, ka vērsīsies Ģenerālprokuratūrā saistībā ar šodien izskanējušo informāciju par kapitāla palielināšanu.
airBaltic Ģenerālprokuratūrai sniegs pilnu informāciju (akcionāru sapulču un citu sanāksmju protokolus, dokumentus un atzinumus), ne tikai selektīvi izraudzītus vecus lēmumus, uz kuriem politiķi šobrīd atsaucoties publiskajā telpā.
airBaltic pēc iesnieguma nodošanas ģenerālprokuratūrai sola to arī publiskot, lai novērstu jebkādas spekulācijas un informācijas sagrozīšanas iespējas, uzsver B. Fliks.
Db.lv jau vēstīja, ka Baltijas aviācijas sistēmas apmaksājušas tā dēvētās SAS obligācijas, un tā par 12,4% cenšas palielināt ietekmi airBaltic. Lidsabiedrība atzīst, ka a/s airBaltic apmaksātais pamatkapitāls ir palielināts par 59 109,8 Ls un sasniedzis parakstītā pamatkapitāla apjomu - 534 725 Ls. Taču norāda, ka airBaltic vēsturiski ir izveidojusies nesakritība starp reģistrēto un apmaksāto sabiedrības pamatkapitālu. Šāda situācija izveidojās sakarā ar airBaltic 2002.gada 29.jūlija ārkārtas akcionāru sapulcē pieņemto lēmumu par airBaltic pamatkapitāla palielināšanu un attiecīgajiem airBaltic slēgtās emisijas akciju laidiena noteikumiem, kas paredzēja emitēt 295 549 akcijas ar nominālu 0,20 santīmi, lai airBaltic akcionārs Scandinavian Airlines Systems tam piederošās obligācijas varētu pārveidot par akcijām. Savukārt 2009.gada 29.janvārī airBaltic un Scandinavian Airlines Systems parakstīja līgumu par to, ka airBaltic emitētās konvertējamās obligācijas tiek pārvērstas aizdevumā, kas arī tika izdarīts. Scandinavian Airlines Systems aizdevumu airBaltic ir atmaksājusi, pēc tam neveicot pamatkapitāla samazināšanu, jo pamatkapitāla samazināšana būtu izteikti negatīvs signāls airBaltic sadarbības partneriem un kreditoriem. Tā rezultātā izveidojās neapmaksātu airBaltic pamatkapitālu veidojošo akciju apjoms 59 110 latu nominālvērtībā, skaidro B. Fliks.
Satiksmes ministrija uzsver, ka B. Fliks tādējādi apzināti maldināja gan Uzņēmumu reģistru, gan a/s Air Baltic Corporation lielāko akcionāru Latvijas valsti, jo viņa veiktās darbības ir pretrunā ar 2010.gada 30.aprīļa a/s „Air Baltic Corporation” ārkārtas akcionāru sapulcē pieņemto lēmumu - dzēst visas sabiedrības 2002.gada 1.oktobrī emitētās konvertējamās obligācijas , kas veidoja starpību starp apmaksāto sabiedrības pamatkapitālu un reģistrēto pamatkapitālu, t.i., 59 150 akcijas. Vienlaikus akcionāri lēma veikt atbilstošus grozījumus Sabiedrības statūtos, nosakot, ka Sabiedrības pamatkapitāls ir 475 575 akcijas. Satiksmes ministrija atkārtoti norāda, ka valstij joprojām pieder vairākums a/s „Air Baltic Corporation” akciju un nav mainījies akciju sadalījums starp kompānijas akcionāriem.
Jāatgādina, ka pret pašu Fliku ir iesniegta sūdzība Ģenerālrokuratūrā : «SM sadarbībā ar Tieslietu ministriju (TM) valdības uzdevumā sagatavoja un nosūtīja informāciju Ģenerālprokuratūrai par iespējamajiem pārkāpumiem airBaltic valdes priekšsēdētāja rīcībā,» iepriekš Dienai norādīja SM valsts sekretārs Anrijs Matīss.
Iepriekš SM, TM un Valsts kancelejas juristi ilgstoši apsvēra, vai valsts rīcībā ir pietiekami daudz argumentu, lai vērstos tiesībsargājošajās iestādēs, taču tas tomēr tika izdarīts.
Jau ziņots, ka Satiksmes ministrija vērsusies Rīgas Centra rajona tiesā, lūdzot prasības nodrošinājuma pieņemšanu pirms prasības celšanas. Lieta šobrīd nodota tiesnesim, kurš lēmumu par to, vai tā ir piekritīga tiesai, var pieņemt septiņu dienu laikā.