Dienvidkorejas daudznozaru koncerna "Samsung" faktiskais vadītājs Ļi Džējons piektdien tika atbrīvots pirms termiņa, kļūstot par kārtējo piemēru Dienvidkorejas tradīcijai ekonomisku apsvērumu dēļ atbrīvot uzņēmējus, kas ieslodzīti par korupciju vai izvairīšanos no nodokļiem.
Ļi, kurš žurnāla "Forbes" veidotajā pasaules bagātāko cilvēku sarakstā ir 202.vietā ar 11,4 miljardu ASV dolāru lielu bagātību, izcieta janvārī piespriestu divarpus gadu cietumsodu par kukuļdošanu, izšķērdēšanu un citiem noziegumiem saistībā ar korupcijas skandālu, kura dēļ amatu zaudēja valsts prezidente Paka Gunhje.
Pēdējos mēnešos gan uzņēmējdarbības līderi, gan politiķi arvien skaļāk aicināja atbrīvot Ļi, kā iemeslu minot iespējamu vadības vakuumu Dienvidkorejas lielākajā konglomerātā.
Tieslietu ministrija pirmdien paziņoja, ka Ļi ir starp 810 ieslodzītajiem, kuriem tika piešķirta pirmstermiņa atbrīvošana saistībā ar Atbrīvošanas dienu, kurā tiek atzīmēta Korejas atbrīvošana no Japānas impērijas varas 1945. gadā. Ministrija pamatoja atbrīvošanu ar bažām par jaunā koronavīrusa pandēmijas ietekmi uz ekonomiku.
53 gadus vecais Ļi paklanījās reportieriem, kas viņu gaidīja pie cietuma uz dienvidiem no Seulas, un pateica: "Es esmu radījis pārāk daudz bažu tautai. Man ir ļoti žēl."
2017.gada augustā Ļi tika piespriests piecu gadu cietumsods par kukuļdošanu, zagtu līdzekļu slēpšanu, līdzekļu izšķērdēšanu un nepatiesas liecības sniegšanu.
Taču 2018.gada februārī Seulas Augstā tiesa, izskatot Ļi pārsūdzību, nolēma viņu atbrīvot, atcēla atlikušo daļu viņam piespriestā cietumsoda un aizstāja to ar nosacītu cietumsodu.
Dienvidkorejas Augstākā tiesa 2019.gada augustā nolēma, ka zemākas instances tiesai vēlreiz jāizskata viņa lieta. Lietu izskatot atkārtoti, Ļi vēlreiz tika atzīts par vainīgu un viņam janvārī piesprieda divarpus gadu cietumsodu.
Ļi ir "Samsung" faktiskais vadītājs, kopš viņa tēvs, "Samsung" uzraudzības padomes priekšsēdētāja Ļi Kunhi, 2014.gadā pēc infarkta ieslīga komā un pērn devās mūžībā.
Ļi vēl tiek tiesāts par manipulācijām ar akcijām, kuras viņam atviegloja ģimenes konglomerāta pārņemšanu savā kontrolē. Ar šo mērķi viņš arī deva kukuļus Pakai Gunhjei un par to tika notiesāts.