Grieķijai un citām parādu krīzes nomāktām valstīm nav citu alternatīvu taupības pasākumiem, bet eirozonu nomokošā parādu krīze ir tikai finanšu un ekonomikas krīze atsevišķās valstīs, kas nav ievērojušas galvenos makroekonomikas pamatprincipus, uzskata Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.
Pirms Varšavā notiekošā Eiropas Savienības (ES) sammita, intervijā aģentūrai AFP V. Dombrovskis norādīja, ka «mēs neredzam šo krīzi kā eiro krīzi. Tā ir finanšu un ekonomikas krīze atsevišķās valstīs, kas nav sekojušas galvenajām makroekonomikas vadlīnijām».
«Mēs ticam, ka eirozona sper pareizos soļus, atjaunojot sankcijas un ieviešot kontroles mehānismus, kā arī pastiprinot ekonomisko pārvaldi,» sarunā ar aģentūru stāstīja V. Dombrovskis, piebilstot - «mēs ticam, ka eirozonai ir nākotne, kāpēc tad lai mēs neiestātos [tajā]?»
Runājot par taupības pasākumiem, kas nepieciešami krīzes pārvarēšanai – V. Dombrovskis atzīmēja, ka «eirozonas valstu gadījumā tas izskatās kā vienīgais reālistiskais ceļš uz priekšu.»
«Mums Latvijā ir bijušas debates par to, ka krīzes laikā samazināt izdevumus un celt nodokļus ir slikta ideja, tāpēc pagaidīsim līdz ekonomika stabilizēsies, budžeta deficītu izmantosim kā fiskālo stimulu un ar parādu tiksim galā vēlāk,» klāstīja Latvijas premjers.
«Bet diemžēl šī loģika nedarbojas viena vienkārša iemesla dēļ – finanšu stabilitāte ir ekonomiskās izaugsmes priekšnosacījums,» norādīja V. Dombrovskis.
Savukārt Grieķija mēģinot atlikt šo stabilizāciju. «Viņi ir starptautiskajā programmā jau vairāk nekā gadu – kopš 2009. gada maija, un mēs redzam, ka ir daudz mazāk pārliecības par Grieķiju nekā tas bija pirms gada».
Tomēr premjers arī atzina, ka Grieķija dara daudz, norādot, ka valsts taupības pasākumi «nav nekāds joks». Tomēr grieķiem joprojām nav izdevies pārliecināt tirgus un ikvienu citu. «Šī atlikšanas taktika nedarbojas,» uzsvēra V. Dombrovskis.