Pilnmēnesim un enerģijas dzērieniem ir noteikta ietekme uz cilvēku mentālo uzvedību – vismaz Latvijas politiskajā sistēmā noteikti. Enerģijas dzērienu izplatību vismaz nedaudz ir iespējams ierobežot, aizliedzot tos tirgot iedzīvotājiem līdz 18 gadu vecumam (tik jaunu deputātu gan nav), savukārt pilnmēnesim vispār neko nevar izdarīt.
Acīmredzot ar to ir izskaidrojama politiķu vēlme atlaist ne vienu vien amatpersonu gan valsts, gan pašvaldību līmenī, un principā par katru no trīs šobrīd zināmajiem gadījumiem būtu teju vai vērts likt likmes totalizatorā – izdosies vai neizdosies nomest? Bet nu pēc kārtas...
Pirmkārt, četru gadu laikā Jūrmalā ir nobriedusi jau trešā revolucionārā situācija. Proti, tās domē sēdošajiem deputātiem savulaik mēra amatā nepatika ne Raimonds Munkevics, ne Romualds Ražuks, bet nu pie sirds neiet arī pašreizējais pilsētas galva Gatis Truksnis. Deputātiem nepatīk, ka mērs īsi pirms vēlēšanām izmanto administratīvos resursus savas spalvas spodrināšanai. Pareizāk sakot, viņiem nepatīk, ka to dara Truksnis, nevis viņi paši. Liekot likmes attiecībā uz iespējamo Trukšņa nomešanu, visticamāk, nopelnītu tie, kuri uzskatītu, ka viņš mēra amatu zaudēs. Otrkārt, noteikti jāmin iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Nevar noliegt, ka dažādi Iekšlietu ministrijas pakļautībā strādājošie drošības dienesti nespēja pilnvērtīgi nosargāt kārtību balagānā, par kura eksistenci, dodot atļauju izvērst savas aktivitātes diviem naidīgi noskaņotiem politgrupējumiem, bija parūpējusies Rīgas dome. Tomēr ir skaidrs, ka Kozlovska atlaišana varētu nozīmēt pašreizējās valdības stabilitātes saļodzīšanos. Tādējādi sagaidāms, ka Kozlovska palikšanu amatā atbalstīs gan viņa paša pārstāvētā Reformu partija, gan Vienotība, kas nevēlas tricināt sava premjera Valda Dombrovska krēslu, gan opozīcijā esošais Saskaņas centrs, kura elektorātu policija 16. martā neiztrenkāja. Secinājums – likšana uz Kozlovska atlaišanu totalizatorā tā īsti nebūtu ekonomiski pamatots lēmums. Un, treškārt... Jau pirmdien ir paredzēts lemt par Rīgas brīvostas ilggadējā pārvaldnieka Leonīda Loginova atbrīvošanu no amata. Lūk, te jau sākas intriga! Par to, ka brīvostas vadībā nepieciešamas pārmaiņas, savulaik, stājoties amatā, skaļi izrunājās gan viens otrs valdības vadītājs, gan arī galvaspilsētas mērs. Tomēr pietika kungiem parunāties zem četrām acīm ar Loginovu, lai izrādītos, ka viņš ir pats piemērotākais vīrs brīvostas vadītāja amatam. Nav izslēgts, ka šoreiz zvaigznes un mēnessfāzes ir izkārtojušās citādāk un pirmdienas pievakarē Loginovs kravās mantas un plānos atpūtu savos īpašumos Kanāriju salās, taču garantēt to nekādi nevar.
Tātad ir skaidrs, ka politiķi, gaidot Lieldienas, vismaz kādā postenī vēlas ieraudzīt jaunu seju. Un, protams, neviens no potenciālajiem atlaižamajiem nav nekāda dieva dota dāvana. Paskumji vienīgi ir tas, ka šādām pārbīdēm tiek piešķirta lielāka vērība nekā dažādu sasāpējušu problēmu risināšanai valstī.