Uzvarēja Šlesera variants - tādi epiteti ne reizi vien dzirdēti un lasīti saistībā ar valdības beidzot pieņemto lēmumu par SIA Lattelecom privatizāciju.
Tiesa, jēdziens privatizācija šajā gadījumā ir gaužām lieks, jo valstij piederošās Lattelecom 51 % daļu tiek nevis pārdotas izsolē vai realizētas kā citādi, bet gan samainītas pret LMT akcijām ar skandināvu koncernu TeliaSonera.
Taču, ja runā par pašu valdības lēmumu, tad patiesībā mūsu valstsvīriem aiz slēgtajam durvīm vajadzēja vienoties tikai par to: atstāt visu tā, kā jau ir šobrīd, vai arī īstenot modeli, kas ir vēlams krietni vien ietekmīgākiem spēlētājiem par Latvijas valsti. Proti, gan jau pieminētais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers, gan ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards Db ir apstiprinājuši - savulaik noslēgtais slavenais mierizlīgums paredz, kas mūsu valsts, pat būdama Lattelecom daļu kontrolpaketes turētāja, nevar ar šo uzņēmumu darīt neko, kamēr tam nepiekrīt mazākumakcionārs TeliaSonera.
Tādējādi pamazām vien atklājas, ka premjera Ivara Godmaņa savulaik bravūrīgi paustie paziņojumi, ka tiks meklēts valstij izdevīgākais variants, vismaz kaut kādā mērā ir bijis lieks. Tāpat jāatceras Šlesera visai pārliecinošās norādes - Lattelecom pilnībā nonāks valsts īpašumā, vēlāk 49 % akciju tiks pārdotas, tās droši vien nopirks Blackstone Group (kas savulaik pat parakstīja nodomu memorandu par minētā uzņēmuma iegādi), bet finālā valsts no tā visa iegūs 270 miljonus latu...
Tā vien izskatās, ka šajā gadījumā valdībai tīri formāli bija nepieciešams apstiprināt TeliaSonera un Blackstone vajadzīgo variantu. Tajā pašā laikā nav izslēgts, ka tik drīz mēs vis nevarēsim teikt slaveno frāzi - labāk draņķīgs gals, nekā draņķības bez gala. Runa ir par faktu, ka valdība tomēr ir lēmusi nesadalīt Lattelecom, kā to vēlējās TeliaSonera. Visticamāk ka, jau tuvāko dienu vai nedēļu laikā mēs redzēsim, ko nolems skandināvi - šo krupi norīt vai arī paziņot, ka par tādu gājienu Latvija var pat nesapņot.
Pēdējā scenārija attīstības gadījumā var sanākt, ka valdība atkal vairākas nedēļas pārliks šā jautājuma skatīšanu no vienas sēdes uz otru, tādējādi meklējot labāko variantu Latvijai, bet beigās kāds no ministriem nāks klajā ar vienkārši neatvairāmu priekšlikumu skandināviem, kas paredzētu Lattelecom sadalīšanu.