Latvijas un Lielbritānijas kooperācijai vislielākais potenciāls ir bioenerģijas un ofšora vēja parku jomās, šodien raksta Dienas bizness.
To pēc Lielbritānijas Ārlietu un Ekonomikas ministriju pārstāvju vizītes Latvijā DB sacīja Lielbritānijas vēstnieka vietnieks Latvijā Daniels Grženda. Briti piedāvā Latvijai arī savu palīdzību jūras izpētē, kā arī inovāciju un tehnoloģiju pārnesē. Pēc uzstādītājs jaudas Lielbritānija jūras vēja parku ziņā ir vadošā valsts pasaulē- saskaitot kopā uz sauszemes un jūrā saražoto vēja enerģiju, Lielbritānijā tās pietiek 2,5 milj. mājsaimniecību vajadzībām.
Lielbritānijas ministriju pārstāvju vizītes laikā Latvijā izkristalizējās arī vairākas citas potenciālās sadarbības jomas, piemēram, zemā enerģijas patēriņa māju būvniecībā, ieskaitot arī ekoloģisko būvniecības materiālu eksportu. Tāpat briti novērtējuši, ka Latvijā ir liels potenciāls dzīvojamo māju siltināšanā un ir gatavi dalīties pieredzē ar savu šo projektu finansēšanas modeli.
Lielbritānijā veiktie pētījumi rāda, ka, globāli raugoties, zemo CO2 izmešu preču un pakalpojumu sektora vērtība sasniegusi 3,2 triljonus mārciņu (aptuveni 2,5 trilj. Ls), ar ikgada 4% vērtības pieaugumu šim sektoram. Līdz ar to 2020. gadā šis sektors varētu būt sasniedzis 4,8 triljoni mārciņu(3,8 trilj. Ls) lielu vērtību. Katrā ziņā briti ir ieinteresēti attīstīt savu dalību šajā sektorā, tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc Latviju jau augusta vidū apmeklēs Lielbritānijas klimata un enerģētikas drošības sūtnis admirālis Nils Moriseti.