Eiropa var iegrimt karā un konfliktos, ja sabruks eirozona, pavēstījis Lielbritānijas uzņēmējdarbības ministrs Vins Keibls (Vince Cable).
Liberārdemokrātus pārstāvošais politiķis skaidrojis, ka eirozonas sabrukuma potenciālās sekas ir «neaprēķināmas» un nav «automātiskas garantijas», ka kontinentu nepiemeklēs konflikti, vēsta britu laikraksts The Telegraph.
«Es domāju, ka mums ir jārēķinās ar to, ka tāda eirozonas sabrukuma gadījumā, kas iznīcinātu Eiropas projektu – un tāds risks pastāv – sekas būtu absolūti neaprēķināmas,» runājot Čeltenhemas literatūras festivāla laikā, sacījis V. Keibls. «Mēs mēdzam aizmirst, ka Eiropas projekts tika radīts, lai Eiropu glābtu no ekstremāla nacionālisma un konflikta. Nav automātiskas garantijas, ka tas neatgriezīsies,» tā britu ministrs.
Viņš uzsvēra, ka Eiropas Savienībai (ES) aizvadītajā nedēļā piešķirtā Nobela Miera prēmija atgādina to, kādas briesmas kontinentam var draudēt.
Runājot par Apvienotajā Karalistē pieaugušo skepsi attiecībā pret ES, V. Keibls norādīja, ka Lielbritānijai vienai pašai ir grūti ietekmē pasauli un ka eiro ir ļoti vērtīgs, un britiem tas jāatbalsta. «Ja tas [eiro] sabruks, sekas būs skaļas. Es domāju, ka ir pietiekoši daudz veselā saprāta un izdzīvošanas instinkta, lai to nepieļautu. Tomēr, ja tas notiek, baidos, ka sekas mums būs šausmīgas,» sacīja britu ministrs.
Viņš uzsvēra, ka Lielbritānija veido tikai vienu procentu no pasaules ekonomikas, un, tas, kas notiek ES vai Ķīnā valsti spēcīgi ietekmē.
Db.lv jau vēstīja, ka Šogad Nobela Miera prēmija par sešu desmitgažu ilgu darbu miera nostiprināšanā Eiropā piešķirta Eiropas Savienībai. Norvēģijas Nobela komiteja norādīja, ka ES palīdzējusi pārveidot Eiropu no karu mākta kontinenta par kontinentu, kurā valda miers.
Nobela komitejas prezidents Tūrbjerns Jāglans (Thorbjoern Jagland) pauda, ka ES sešu desmitgažu garumā veicināja «mieru, demokrātiju un cilvēktiesības». Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs pauda, ka ir «dziļi aizkustināts un pagodināts» ar pasniegto balvu.