«Virtuālais e-paraksts ir labs tehnoloģiskais risinājums, taču šobrīd tas ir izmantojams ar ierobežotu funkcionalitāti un, visticamāk, šie ierobežojumi tiks saglabāti, lai nodrošinātu nepieciešamos drošības aspektus. Tāpat LVRTC nepieciešams veikt visas nepieciešamās juridiskās darbības, kas saistītas ar e-paraksta sertificēšanu,» tā virtuālo e-parakstu vērtē SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere, otrdien vēsta laikraksts Dienas bizness.
«LVRTC ieviestais virtuālais e-paraksts ir inovācija šāda veida informācijas tehnoloģiju jomā Eiropā, un tam ir plašas izaugsmes iespējas. Būtiskākā priekšrocība ir tas, ka šim parakstam nav nepieciešama ne e-paraksta karte, ne karšu lasītājs vai cits papildu aprīkojums. Līdz ar to no lietotāja viedokļa tas ir daudz ērtāks un pieejamāks arī izmaksu ziņā. Mēs šobrīd kopā ar LVRTC risinām arī jautājumus par jaunā e-paraksta izmantošanas iespējām bankas Citadele pakalpojumu saņemšanai,» DB norāda bankas Citadele Uzņēmumu apkalpošanas direkcijas projektu vadītājs Igors Žmogins.
Laiks, cik strauji e-paraksta izmantošana Latvijā kļūs par ierastu ikdienas sastāvdaļu dokumentu parakstīšanai, pēc I. Žmogina domām, būs atkarīgs galvenokārt no tā, kad iedzīvotājiem būs iespēja to izmantot saziņā ar visām valsts un pašvaldību iestādēm un ar privātiem uzņēmumiem, kā arī no tā, cik plašs būs piedāvāto pakalpojumu klāsts un to izmantojamība katra iedzīvotāja ikdienā.
Latvijā kopējais e-paraksta lietotāju skaits ir aptuveni 30 tūkstoši, tostarp četri tūkstoši ir jaunā virtuālā e-paraksta lietotāji.