Pakalpojumu cenas nākotnē varētu pieaugt, tā kompensējot negūtos ieņēmumus.
Pēc eiro ieviešanas, zūdot komisijas maksām par valūtu konvertāciju un ieņēmumiem no valūtas kursa maiņas, banku nozare un valūtu maiņas kompānijas kopumā varētu neieņemt ap 10 miljoniem latu gadā, liecina ekspertu teiktais un DB aplēses. Banku pārstāvji gan atzīst, ka šo ienākumu izzušana vien visdrīzāk nebūs par iemeslu banku pakalpojumu cenu pieaugumam, tomēr citu faktoru ietekmē cenas tomēr sadārdzināsies.
Banku un valūtu maiņas kompāniju kopējie ieņēmumi, kas pazudīs līdz ar latu – komisijas naudas par valūtu konvertāciju un ieņēmumi no valūtas kursa maiņas –, būs mērāmi aptuveni 10 miljonu latu gadā apjomā, laikrakstam DB prognozē Prudentia investīciju baņķieris Ģirts Rungainis. Tiesa gan, viņš atzīst, ka precīzāku summu noteikšanai būtu vēl jāveic padziļināta analīze, tomēr šādi cipari tiekot lēsti arī baņķieru aprindās.
Negūtie ieņēmumi nebūs kopumā nozarē lielas summas, bet atsevišķām bankām tā varētu būt ievērojama ienākumu daļa, kas tā vai citādi būs jākompensē, piemēram, palielinot citas komisijas, spriež Ģ.Rungainis.
SEB bankas kopējā ārvalstu valūtu tirdzniecības un pārvērtēšanas peļņa pagājušajā gadā bijusi 12,2 miljoni latu, kas veido tikai aptuveni 15% no 78,4 miljonu latu grupas ieņēmumiem Latvijā, stāsta SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere. SEB Igaunijas pieredze liecina, ka eiro ieviešanas efekts bija 5% samazinājums bankas kopējos ienākumos nākamajā gadā pēc eiro ieviešanas (saruka valūtas maiņas ieņēmumi un komisijas par valūtas maiņu), stāsta bankas pārstāve Agnese Strazda. Citas lielākās bankas gan savus ienākumus, kas gūti no latu konvertācijas uz eiro un otrādi, neizpauž, pamatojot, ka tā ir konfidenciāla informācija.