Pārtikas un veterinārais dienests ir atcēlis klasiskā cūku mēra aizsardzības un uzraudzības zonas.
Šīs zonas mājas cūku saslimšanas dēļ bija noteiktas attiecīgi 3 un 10 kilometru rādiusā ap slimības skartajām saimniecībām Piedrujas un Svariņu pagastos, jo šajās zonās esošajās saimniecībās atkārtoti ņemtajos mājas cūku asins paraugos klasiskā cūku mēra vīruss nav konstatēts.
Joprojām un vismaz turpmākos divus līdz trīs gadus spēkā būs klasiskā cūku mēra inficētās teritorijas robežas, kas šobrīd ietver Kārsavas, Baltinavas, Rugāju, Balvu, Viļakas, Ciblas, Zilupes, Dagdas, Aglonas un Krāslavas novadus, 12 Daugavpils novada pagastus - Višķu, Ambeļu, Biķernieku, Naujenes, Dubnas, Maļinovas, Tabores, Vecsalienas, Salienas, Skrudalienas, Laucesas un Demenes, trīs Rēzeknes novada pagastus – Kaunatas, Pušas un Mākoņkalna, septiņus Ludzas novada pagastus - Istras, Rundēnu, Pildas, Nirzas, Ņukšu, Isnaudas, Briģu un divus Alūksnes novada pagastus – Pededzes un Liepnas. Šīs teritorijas robežas var tikt mainītas, ja ārpus tām tiks atklāti jauni meža vai mājas cūku saslimšanas gadījumi ar klasisko cūku mēri.
Klasiskā cūku mēra inficētajā teritorijā esošajām saimniecībām jānodrošina cūku turēšana telpās, izslēdzot to kontaktu ar meža dzīvniekiem. Pie ieejas dzīvnieku novietnē jābūt dezinfekcijas paklājiem. Mājas cūku pārvietošana inficētajā teritorijā ir jāsaskaņo ar PVD. Dzīvās cūkas no novietnes uz novietni drīkst pārvietot tikai inficētās teritorijas robežās. Inficētajā teritorijā nomedīto mežacūku gaļu ir aizliegts laist pārtikas apritē. Visas nomedītās mežacūkas laboratoriski jāizmeklē un tās nedrīkst izvest ārpus inficētās teritorijas. Līdz šim klasiskā cūku mēra inficētajā teritorijā PVD ir pārbaudījis 1697 saimniecības. Jauni mājas cūku saslimšanas gadījumi ar klasisko cūku mēri nav konstatēti, bet PVD pārbaudes turpina. Tāpat klasiskā cūku mēra inficētajā teritorijā PVD turpina pārbaudīt un laboratoriski izmeklēt arī visas nomedītās un mirušās mežacūkas. Šobrīd laboratoriski izmeklētas 708 mežacūkas, 68 mežacūkām ir konstatētas klasiskā cūku mēra antivielas, bet 29 no tām – arī klasiskā cūku mēra vīruss. Lai ierobežotu klasiskā cūku mēra izplatīšanos mežacūku populācijā, PVD pavasarī plāno veikt mežacūku vakcinēšanu pret klasisko cūku mēri, taču, lai slimību izskaustu, šādas vakcinācijas kampaņas būs jāorganizē vēl vairākus gadus.