Mēbeļu nozarē izmaiņas drīzumā nav sagaidāmas, atzina asociācijas "Latvijas mēbeles" prezidents Juris Griķis.
Viņš minēja, ka pēdējais trīs gadu periods būtiski izmainīja mēbeļu nozari. Covid-19 pandēmija mājas mēbeļu ražotājiem ļāva izpārdot noliktavu atlikumus un ražošanas jaudas aizpildīt pusgadu uz priekšu. Savukārt karš Ukrainā radīja haosu materiālu piegādes ķēdēs. Ozola zāģmateriāliem cenas pieauga pat divas reizes un sankciju rezultātā uzņēmumi bija spiesti pārskatīt piegādātājus un celt cenas.
Ar kara sākumu Eiropas tirgos iestājās stagnācija, kā arī nozari ietekmēja inflācija un EURIBOR likmes kāpums. Dažādās Eiropas valstīs, tostarp Skandināvijā, Vācijā un Francijā, pasūtījumu apjomi nokritās līdz pat 40%. Galvenais izaicinājums šajā laikā mēbeļu nozarē bija saglabāt darbaspēku.
Griķis atzīmēja, ka liela daļa Latvijas mēbeļnieku veiksmīgi izdzīvoja šo pārmaiņu periodu un ar cerībām skatījās uz 2024.gada pirmo pusi, kuru tirgus analītiķi prognozēja kā nozares atlabšanas periodu, tomēr īpašas izmaiņas nebija novērojamas. Lielas cerības uz gada otro pusi arī nav.
Patlaban novērojamas nelielas iezīmes, kas liecina par potenciālu tirgus atlabšanu, bet kopumā īpašas izmaiņas nav gaidāmas, prognozēja "Latvijas mēbeļu" prezidents, piebilstot, ka tāpat šobrīd Eiropā izveidojušies divi pircēju segmenti - pircēji, kas mēbeles pērk aiz nepieciešamības - uzreiz un lēti, kā arī tie, kuri mēbeles pērk, jo tās vēlas, neskatoties uz cenu.
Asociācija "Latvijas mēbeles" ir dibināta 2001.gadā. Asociācijas biedri ražo mīkstās mēbeles, gultas un matračus, masīvkoka mēbeles, liekti līmētās mēbeles, korpusa mēbeles, specializētās mēbeles, kā arī dažāda tipa mēbeļu detaļas, komponentes, furnitūras, interjera elementus un citus produktus.