Vācijā pieaug to pensionāru skaits, kas spiesti strādāt maz apmaksātus darbus vai arī pieteikties speciālam valdības pabalstam, lai iztiktu, atsaucoties uz statistikas datiem, vēsta thelocal.de.
Pērn aptuveni 660 tūkstoši cilvēku vecumā no 65 līdz 74 gadiem bija spiesti strādāt maz atalgotus darbus, lai gūtu papildus ienākumus savai pensijai. Papildus ienākumu avotus meklējuši 3,9% cilvēku attiecīgajā vecuma grupā. 2000. gadā Vācijā strādāja 416 tūkstoši jeb aptuveni 3% pensionāru, atsaucoties uz Darba un Sociālo lietu ministrijas sniegtajiem datiem, vēsta medijs.
Kopš tūkstošgades sākuma palielinājies arī to pensionāru skaits, kuri pieteikušies sociālā nodrošinājuma paketei. 2009. gadā speciālo pabalstu lūdza 400 tūkstoši, bet 2003. gadā – 258 tūkstoši Vācijas pensionāru.
Valdība jau pavēstījusi par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no 65 līdz 67 gadiem, sākot no 2012. gada, norādot, ka valdībai neesot citu alternatīvu sabiedrības novecošanas dēļ.
«Pensionēšanās ir vakardienā. Smags darbs līdz nāvei ir arvien pieaugoša pensionāru skaita liktenis šodien,» norādījis Matiass Birkvalds (Matthias Birkwal), Bundestāga loceklis no sociālistu partijas.
Darba un Sociālo lietu ministrija norādījusi, ka nākamgad tā uzsāks diskusiju par valsts nodrošināto pensiju pielāgošanu atbilstoši sociālajai situācijai valstī.
Db.lv jau vēstīja, ka eksperti Latvijā norādījuši – Latvijā pensionēšanās vecums varētu sasniegt 70 gadus, un pie 65 gadu atzīmes pesionēšanās vecuma celšana neapstāsies. To diskusijā atzina finanšu ministrs Andris Vilks, DnB Nord bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš un Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Ingus Alliks.