Lielākā daļa zādzību tiek veiktas ar mērķi gūt personīgu labumu – patērēt preces personīgām vajadzībām vai arī turpmākai relaizācijai. Neliela daļa personu, pārsvarā jaunieši, zādzības izdara nepadomīgas izklaides nolūkos, turklāt Latvijā ir bijuši mēģinājumi norēķināties ar viltotu naudu, kā arī uzbrūkot personālam, atklāj drošības pakalpojumu kompānija a/s G4S.
Aktīvākie likumpārkāpēji ir vecumā no 21 līdz 40 gadiem – kopumā šī vecuma grupa veido 50% no kopējā aizturēto skaita. Nākamo lielāko grupu (21%) veido cilvēki vecumā no 41 līdz 65 gadiemn. Aptuveni 12% no kopējā zādzību skaita veic nepilngadīgie, un savukārt 7% no likumpārkāpējiem ir vecumā līdz 14 gadiem. Vecāka gadagājuma (virs 65 gadiem) cilvēku parstrādātās zādzības veido 3% no kopējā skaita.
G4S apkopojusi spilgtākos likumpārkāpēju aizturēšanas gadījumus pērn, un atklājies, ka Latvijā ir bijuši gadījumi norēķināties ar viltotu naudu un uzbrūkot darbiniekiem. Vienā no zādzību gadījumiem persona ar metāla stieni uzbruka personāla un zādzību nepārtrauca arī brīdī, kad to pamanīja un brīdinājumu izteica apsardzes darbinieks. Tāpat kādā objektā likumpārkāpējs esot agresīvi un uzstājīgi mēģinājis norēķināties ar viltotu 50 eiro naudaszīmi.
Savukārt kādā tirdzniecības centrā jauna sieviete iekāroja atpazīstama zīmola bikses, jaku un kleitu aptuveni 400 latu vērtībā. Persona no stenda paņēma vairākus apģērbus un iegāja pielaikošanas kabīnē, tā tas atkārtojās vismaz trīs reizes, arvien mainot apģērbu. Rezultātā pārdevējs tika samulsināts un apjuka, nevarot izsekot līdzi pielaikošanas kabīnē ienesto un iznesto preču skaitam. Tomēr operatīvi tika konstatēts, ka pielaikošanas kabīnē divi pakaramie ir palikuši bez apģērba, un apsardzes darbinieki zagli aizturēja. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka zagto mantu preču aizsardzības elementi ir aptīti ar folliju.
Ir bijis gadījums, kad pēc aizturētā it kā esot ieradies Valsts policijas darbinieks, kas patiesībā bija viltvārdis. Pēc brīža ieradās īstā Valsts policijas ekipāža un veica rūpīgu izmeklēšanu, kuras rezultātā atklājās, ka viltvārdis Valsts policijas pārstāvja ādā jau ir uzdarbojies arī iepriekš.