Trīs piena kooperatīvi gatavi piegādāt pienu tikai Latvijas pārstrādes uzņēmumiem ar nosacījumu, ka vietēji kombināti nodrošinās atbilstošas piena kvalitātei iepirkuma cenas.
Šādu apliecinājumu devuši Trikāta KS, PKS Dzēse un Piena partneri KS biedri, tiekoties ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu. Tikšanās laikā kooperatīvi vēlreiz apliecinājuši to, ka zemnieki ir vienojušies par 9 miljonu latu izmantošanas plānu.
Apliecinājumā teikts, ka pēc iesniegtā finansējuma apstiprināšanas un finansējuma piešķiršanas, kooperatīvi garantē, ka nepārdos svaigpienu ārpus Latvijas Republikas robežām, pie nosacījuma, ja Latvijā esošie piena pārstrādes uzņēmumi nodrošinās atbilstoši piena kvalitātes kritērijiem līdzvērtīgu piena iepirkuma cenu, kā iespējamie pircēji ārpus Latvijas robežām.
Piena kooperatīva Trikāta KS valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs uzsver: «Esam noguruši no spekulācijām par to, ka vietējie piena ražotāji nevēlas pārdot pienu Latvijā. Mēs to vēlamies, taču liela daļa piena pārstrādes uzņēmumu negarantē stabilas iepirkumu cenas, kas arī spiež zemniekus meklēt citus piena tirgus, kaut vai blakus esošajā Lietuvā. Tieši tādēļ, ņemot vērā pieejamo finansējumu, esam iesnieguši Zemkopības ministram plānu par savas pārstrādes veidošanu, kas nozīmētu mums stabilitāti, nākotni un kvalitatīvus vietējos produktus tirgum.» Piena ražotāji arī uzsver, ka vietējas piena nozares pastāvēšana, labklājība un attīstība ir iespējama tikai pie stabilas un prognozējamas piena iepirkuma cenas, bet iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka Latvijas piena pārstrādes kombināti mēdz maksāt ļoti zemas iepirkumu cenas kā 2009.gadā, kā rezultātā pastāvēšanu beidza daudzas zemnieku saimniecības.
Jau ziņots, ka, ņemot vērā pieejamo Eiropas finansējumu piena nozares restrukturizācijai, piena kooperatīvi Trikāta KS, Dzēse un Piena partneri KS iesnieguši Zemkopības Ministram apliecinājumu par gatavību realizēt kopīga piena pārstrādes projektu. Projekts paredz uz a/s Trikātas siers bāzes veidot jaunu siera un vājpiena koncentrāta ražotni, kas tādējādi nodrošinātu garantētu piena iepirkumu zemniekiem un sekmētu augsta pievienotās vērtības produktu ražošanu gan vietējām, gan eksporta tirgum. Piena kooperatīvi izstrādāto biznesa plānu plāno koriģēt, izejot no ES atbalsta fondu saņemšanas noteikumiem, kuri tiek gaidīti no ministra un Lauku atbalsta dienesta.