Cerot, ka, iedvešot uzticību pasaules finanšu tirgos, tiks glābta globālā ekonomika, G-20 valstu līderi vienojās par 1.1 triljona USD iepludināšanu krīzes iedragātajā pasaules ekonomikā, vēsta Times.
Pasaules līderu cerības piepildījušās vismaz daļēji. Reaģējot uz šīm ziņām pasaules finanšu tirgu rādītāji strauji auga.
Lielbritānijas premjers Gordons Brauns, kurš Londonā uzņēma pasaules 20 ekonomiski spēcīgāko valstu līderus, atzinis, ka diena, kurā pieņemts šis lēmums, ir vēsturiska, jo pasaule apvienojusi savus spēkus, lai cīnītos pret recesiju.
Kopumā pasaules ekonomikas stabilizēšanai paredzēts tērēt 5 triljonus USD, kas ir lielākā summa, kāda jebkad iepludināta pasaules ekonomikā. Šajā astronomiskajā summā iekļauti arī finanšu līdzekļi, kas izmantoti tiks nākamgad.
Samitā līderi arī pieņēmuši N. Sarkozi un Vācijas kancleres Angelas Merkeles ultimātu par finanšu tirgu regulēšanas pastiprināšanu un nodokļu patvērumvalstu tiesību ierobežošanu. Šo pasākumu iekļaušanu vienotajā komunikē būtiski esot sekmējis B. Obama, kas palīdzējis atrisināt domstarpības starp N. Sakrozi un Ķīnas prezidentu Hu Džintao.
SVF ir apņēmies novērtēt šī lēmuma ietekmi uz pasaules ekonomiku un jau septembrī G-20 līderi tiksies, lai izvērtētu savu lēmumu sekas, tiksies Ņujorkā.