Attīstības valstīm, kas līdz šim uzrādījušas strauju izaugsmi, paredzama ekonomikas pieauguma tempa mazināšanās, citējot Pasaules Bankas (World Bank) brīdinājumu, vēsta BBC.
Banka pavēstījusi, ka, turpinoties eirozonas parādu krīzei, tuvākajā nākotnē iespējama «ilgstoša globālās ekonomikas nepastāvība».
Pasaules Banka prognozē, ka attīstības valstu ekonomikas šogad augs par 5,3%. Salīdzinājumam – pērn attīstības valstu ekonomikas piedzīvoja 6,1% izaugsmi.
«Tā vietā, lai reaģētu uz izmaiņām starptautiskajā vidē, attīstības valstīm vajadzētu koncentrēties uz reformām, kas uzlabotu produktivitāti, kā arī investēšanu infrastruktūras attīstībā,» norāda Hanss Timmers (Hans Timmer), Pasaules Bankas ekonomists.
Pasaules otras lielākās ekonomikas – Ķīnas – izaugsme arī uzrādījusi izaugsmes palēninājumu. Gada griezumā 2012. gada pirmajā ceturksnī Ķīnas ekonomika piedzīvoja izaugsmi 8,1% apmērā, kas ir vājākais rādītājs pēdējo trīs gadu laikā. Eksports, kas ir viens no Ķīnas nozīmīgākajiem ekonomikas izaugsmes dzinuļiem, mazinājies, sarūkot pieprasījumam no tādiem tirgiem kā ASV un Eiropa. Rezultātā ekonomistiem radušās bažas par tālāku Ķīnas ekonomikas izaugsmes tempu mazināšanos, turklāt turpmāks izaugsmes tempu palēninājums varētu apdraudēt arī citas ekonomikas Āzijas reģionā.
«Izaugsmes palēnināšanās varētu «izplesties» tālāk reģionā eksporta apjomu samazinājuma veidā,» norāda bankas pārstāvji.
Kopumā eirozonas ekonomika šā gada pirmajā ceturksnī nav nedz augusi, nedz sarukusi. Savukārt aizvadītās nedēļas beigās Spānija lēmusi par 100 miljardu eiro aizņēmuma ņemšanu banku glābšanai.