Eiropas Savienības (ES) fondu aktivitātes valsts pārvaldes administratīvās kapacitātes stiprināšanas jomā pēc to satura ir vairāk orientētas uz finansējuma apguvi nekā uz publiskās pārvaldes darba efektivitātes un pakalpojumu pieejamības iedzīvotājiem uzlabošanu, secinājusi Valsts kontrole (VK).
Valsts kanceleja atbildīgās iestādes funkcijas pilda astoņās aktivitātēs/apakšaktivitātēs ar kopējo plānoto finansējumu 12 milj. latu apmērā. Kā finansējuma saņēmējs Valsts kanceleja, tajā skaitā tās atbildībā esošo aktivitāšu ietvaros, īsteno piecus projektus ar kopējo plānoto finansējumu 6,3 milj. latu apmērā.
Revīzijā VK secinājusi, ka apstiprināto aktivitāšu satura izvēle un īstenošanas secība nesniedz pietiekamu pārliecību, ka ES atbalstam ir noteiktas tās jomas, kurās vajadzība pēc ieguldījumiem saistībā ar administratīvo funkciju izpildi ir vislielākā. Tā, piemēram, par ES fondu līdzekļiem valsts pārvaldes vajadzībām tiek izstrādāta cilvēkresursu vadības informācijas tehnoloģiju sistēma, lai gan valsts pārvaldē nav noteikta vienota cilvēkresursu vadības politika. Tiek ieviestas kvalitātes vadības sistēmas publisko pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, tai pašā laikā citu projektu ietvaros un funkciju auditos tiek pārskatīti publiskās pārvaldes pakalpojumi un funkcijas ar mērķi atteikties no netipiskām vai līdzīgās funkcijas centralizēt. Savukārt ES fondu tehniskās palīdzības projektā apmācības, kuru mērķis ir celt ES fondu vadībā iesaistīto institūciju personāla kvalifikāciju, vairāk balstās uz apmācāmo interesēm un vēlmēm, nevis uz mērķtiecīgu un koordinētu mācību plānošanu.
Revīzija Valsts kancelejā veikta par ES fondu 2007.-2013.gada plānošanas periodu.
Valsts kanceleja revīzijas ziņojumu vērtē kā analītisku materiālu par iespējamajiem riskiem un, atbilstoši labas pārvaldības principiem, darīs visu, lai novērstu šādu risku iestāšanos, kā arī īstenos Valsts kontroles rekomendācijas.
2010.gada decembrī arī Finanšu ministrijas Revīzijas iestāde veica Valsts kancelejā auditu par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2007.-2013.gada plānošanas periodam izveidotās vadības un kontroles sistēmas novērtēšanu un atzina, ka Valsts kanceleja starpniekinstitūcijas funkcijas Eiropas Sociālā fonda vadībā veic atbilstoši normatīvo aktu prasībām.
Valsts kancelejas atbildībā ir starpniekinstitūcijas funkciju veikšana Eiropas Sociālā fonda ieviešanā, kā arī valsts pārvaldes un cilvēkresursu attīstības politikas izstrāde.