Ja tiktu atbalstīts priekšlikums piemērot biedrībām un nodibinājumiem uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN), zustu jebkāda jēga turpināt darbību sabiedriskā labuma jomā.
Tā DB norāda nodibinājuma «Palīdzēsim.lv» valdes locekle Renāte Robežniece, skaidrojot, ka atbilstoši likumam, sabiedriskā labuma darbība ir tāda darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai, it sevišķi, ja tā vērsta uz labdarību,cilvēktiesību un indivīda tiesību aizsardzību,veselības veicināšanu un slimību profilaksi u.c., taču valsts uzturēšana vai palīdzības sniegšana valstij likumā nav minēta.
«Nav pieņemami maksāt UIN labdarības organizācijām, jo īpaši tām, kurām piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Mūsu gadījumā ieguvums no saimnieciskās darbības ir viennozīmīgi pielīdzināms ziedojumiem,» uzsver R. Robežniece.
DB jau rakstīja, ka papildu ieņēmumu gūšanai 2014. gada budžetā Finanšu ministrija (FM) piedāvājusi nodibinājumiem un biedrībām piemērot UIN jeb precīzāk – veikt grozījumus Biedrību un nodibinājumu likumā, paredzot pienākumu biedrībām un nodibinājumiem reģistrēt komercsabiedrību, ja to ieņēmumi no saimnieciskās darbības pārskata gada laikā 500 reizes pārsniedz minimālo mēnešalgu. Ministrijā gan skaidro, ka izmaiņas saistībā ar biedrībām un nodibinājumiem no valdības darba kārtības izņemtas un palikušas vien idejas līmenī.
«Palīdzēsim.lv» ir bezpeļņas nevalstiska organizācija, kas, piemēram, īsteno bērnu un jauniešu vasaras nometnes, un, sniedzot pakalpojumu, netiek gūta peļņa. «Arī, piemēram, rīkojot meistarklases un radot rokdarbus ar mērķi par ziedojumu tos realizēt labdarības tirdziņā, tiek saņemti ziedojumi kādam mērķim, nevis peļņa,» norāda R. Robežniece, piebilstot, ka tādā veidā bērni un jaunieši arī gūst papildu prasmes.
Pēc viņas teiktā, pagaidām «Palīdzēsim.lv» ne tuvu nevarot sasniegt saimnieciskās darbības ieņēmumus 100 tūkst. latu apmērā kalendārā gada laikā, taču, sasniedzot šādu apmēru, organizācija būtu spējīga strādāt stabili un ievērojami paplašināt savu darbību sabiedriskā labuma jomā. Tostarp būtu iespējams uzturēt vai pat palielināt darbinieku skaitu, maksājot tiem algas, nevis kā tas notiek pašlaik – izmantojot brīvprātīgo nesavtīgo darbu.