Saistībā ar salīdzinoši silto ziemu pagājušajā gadā, šogad samazinājušās brikešu cenas, savukārt ogļu cenas sarukušas saistībā ar zemākām cenām Krievijā, Db.lv noskaidroja, aptaujājot apkures izejmateriālu tirgotājus.
Pērn kūdras briketes SIA Sangla tirgoja par 90 latiem tonnā, taču šogad brikešu cena sarukusi līdz 75 latiem par tonnu. Tāpat vērojams cenas kritums arī skaidu briketēm – ja pērn tās maksāja no simts līdz 105 Ls tonnā, tad šogad tiek pārdotas par 85 Ls par tonnu. SIA GoodWood vadītājs Māris Daniševskis norāda, ka malkas cenas būtiski nav mainījušās – 40 litru maiss alkšņa malkas šogad maksā 1,80 Ls, bet bērza un ozola malkas maiss – divus Ls, tāpat kā pērn. Līdzīgi norāda arī SIA Loggers valdes loceklis Andris Klodāns – 50 litru maiss alkšņa malkas maksā 1,60 Ls, bet bērza malkas maiss – divus Ls.
Savukārt Wood Ltd., kas pārdod malku eksporta tirgos, valdes loceklis Uģis Tomsons Db.lv norādīja, ka saistībā ar salīdzinoši silto ziemu pērn, šogad malkas cenas ir kļuvušas zemākas. Piemēram, Norvēģijā šogad daudzām mājsaimniecībām vēl ir palikuši malkas krājumi no pagājušā gada. Ja pērn 40 litru maiss malkas maksāja 2,35 eiro (1,56 Ls), tad šogad – divus eiro (1,41 Ls). Viņš norāda, ka arī brikešu cena ir nedaudz sarukusi.
Sakarā ar nelielu ogļu cenu pazeminājumu Krievijā, ir nedaudz kritušās ogļu cenas, Db.lv skaidroja uzņēmuma Baltijas ogles komercdirektors Vladimirs Andrejevs. Viņš stāstīja, ka viena tonna ogļu šogad tiek pārdota par simts latiem, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet pērn cena bijusi nedaudz lielāka – 105 Ls par tonnu.
Jau rakstīts, ka šogad palielinājusies maksa par dabasgāzi – dabasgāzes tarifs mājsaimniecībām ir pieaudzis par 3-5%. Šobrīd gan gāzes, gan šķeldas cenas «stāv uz vietas, tomēr ir ļoti grūti pateikt, kas notiks novembrī un decembrī,» septembra vidū DB sacīja Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas izpilddirektors Andris Akermanis. SIA Kvinta A valdes priekšsēdētājs Gints Priekulis atzina, ka rudens ir laiks, kad palielinās pieprasījums pēc dedzināmās šķeldas un līdz ar to pieaugusi tās cena līdz aptuveni septiņiem Ls par berkubikmetru.
Savukārt mājsaimniecībām, kas apkurei izmanto elektronerģiju svarīga ir elektrības cena. Elektroenerģijas cena privātpersonām, atkarībā no a/s Latvenergo tarifa, ir no 0,0818 Ls/kWh līdz 0,1065 LS/kWh, ieskaitot PVN.
DB jau informēja, centralizētajā siltumapgādē vidējais tarifs, salīdzinot dažādas Latvijas pilsētas, ir nedaudz palielinājies - šogad tas ir 44,56 Ls/MWh, bet pērn - 42,22 Ls/MWh līmenī. Joprojām zemāko tarifu daļu veido pilsētas - Balvi, Kuldīga, Madona, Ludza, kas izmanto apkurē biomasu un kur centralizētās apkures tarifi pārsvarā ir zemāki par 40 Ls/MWh.