Jaunākais izdevums

Latvijā dibinātā investīciju platforma "Mintos" vienojusies ar Latvijas izaugsmes kapitāla fondu "FlyCap" par divu miljonu eiro piesaisti, informē "Mintos" pārstāvji.

Iegūtie līdzekļi tiks ieguldīti "Mintos" izaugsmes iniciatīvu veicināšanā, tostarp klientu piesaistē visā Eiropas Savienībā, kā arī platformas sasniedzamības un ietekmes palielināšanā.

Šī līdzekļu piesaiste notiek neilgi pēc noslēgtās pūļa finansējuma kampaņas "CrowdCube", kuras laikā "Mintos" piesaistīja 3,1 miljonu eiro no vairāk nekā 3300 investoriem no vairāk nekā 55 valstīm.

Aizvadītajā gadā "Mintos" platformas ieņēmumi pieauga par 30%, palielinoties no 8,8 miljoniem eiro 2022.gadā līdz 11,4 miljoniem eiro. Savukārt "Mintos" neto gada peļņa sasniedza 650 400 eiro. 2023.gada beigās pārvaldībā esošo aktīvu apmērs pārsniedza 600 miljonus eiro, atspoguļojot platformas pieaugošo klātbūtni tirgū un pieaugošo investoru uzticību galvenajos Eiropas reģionos, tostarp Vācijā un Spānijā.

Pēdējos mēnešos "Mintos" ir pabeidzis paplašināšanos visos Eiropas tirgos, tostarp oficiāli sācis darbību Portugālē un Čehijā.

2015.gadā Latvijā dibinātā "Mintos" ir investīciju platforma, kas nodrošina iespēju ieguldīt aizdevumos, ko izsniedz alternatīvie kreditēšanas uzņēmumi no visas pasaules.

Pēc kompānijas sniegtās informācijas, "Mintos" lielākie akcionāri ir Aigaram Kesenfeldam piederošā SIA "Alppes Capital" (30,93%), Šultem piederošā SIA "MS Cap" (15,63%), AS "Obelo Capital" (10,31%), kuras lielākais akcionārs ir Māris Keišs, Kristapam Ozolam piederošā SIA "EMK Ventures" (10,31%) un AS "Novo Holdings" (10,31%), kuras lielākais akcionārs ir Alberts Pole.

"FlyCap Mezzanine Fund II" ir otrais "FlyCap" fonds, kas darbojas kopš 2019.gada. "FlyCap" kopējais pārvaldīto aktīvu apjoms šobrīd ir 35 miljoni eiro. Fonda investori ir "Attīstības finanšu institūcija "Altum"", "Nefco", "INVL", "Signet Bank" un citi privātie institucionālie investori. Fonds sniedz nenodrošinātus aizdevumus no viena līdz trīs miljoniem eiro uzņēmumiem, kas darbojas Baltijas reģionā. "FlyCap" pašlaik veido savu trešo fondu.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā dibinātā investīciju platforma "Mintos" pagājušajā gadā guvusi 650 419 eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, informē uzņēmumā.

Savukārt kompānijas ieņēmumi pērn pieauga par 30%, sasniedzot 11,445 miljonus eiro salīdzinājumā ar 8,832 miljoniem eiro 2022.gadā.

Gada beigās investīciju platformas pārvaldībā esošo aktīvu apmērs pārsniedza 600 miljonus eiro. "Mintos" investoru bāze aptver visu Eiropu, bet galvenie tirgi ir Vācija un Spānija. Savukārt 2024.gada trešajā ceturksnī "Mintos" paplašināja ģeogrāfisko klātbūtni, oficiāli sākot darbību Portugālē un Čehijā.

Kompānijā norāda, ka "Mintos" turpinās stiprināt esošo portfeli, kurā ir iekļautas gan tradicionālās, gan alternatīvās aktīvu klases. Lai veicinātu izaugsmi, "Mintos" 2024.gada aprīlī sadarbībā ar "Crowdcube" realizēja otro pūļa finansējuma kampaņu, piesaistot 3,1 miljonu eiro.

Fin-tech

Mintos paplašina nekustamā īpašuma piedāvājumu ar īstermiņa īres dzīvokļiem

Db.lv,20.11.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investīciju platforma Mintos, kas piedāvā dažādas investīciju iespējas regulāru pasīvo ienākumu gūšanai, informē par nekustamā īpašuma portfeļa papildināšanu ar īstermiņa īres dzīvokļiem.

Šis jaunais investīciju produkts ļauj investoriem gūt peļņu no ienesīgā īstermiņa īres tirgus Eiropā, investējot īpašumos, kas pieejami īrei platformās Airbnb un Booking.com.

Minimālā investīciju summa ir tikai 50 eiro, un paredzamais neto īres gada ienesīgums ir no 6% līdz 8%*. Tā vietā, lai iegādātos un apsaimniekotu atsevišķus dzīvokļus, investori ar Mintos starpniecību var investēt īpašumos, kas atrodas labākajās vietās Eiropas galvenajās pilsētās, uzsākot ar dzīvokļiem Rīgas centrā.

Tradicionāli investīcijas nekustamajā īpašumā prasa ievērojamu kapitālu, tām ir augstas komisijas maksas, un to veikšana prasa laiku, jo ir nepieciešams nepārtraukti rūpēties par īrniekiem un veikt īpašuma uzturēšanas darbus. Turpretī Mintos vienkāršo šo procesu, piedāvājot ērtu piekļuvi īres ienākumiem ar likviditātes iespējām Mintos otrreizējā tirgū, sniedzot investoriem iespēju piekļūt līdzekļiem jebkurā laikā.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eleving Group emitēs obligācijasPavisam neilgi pēc akciju emisijas Nasdaq Riga fintech uzņēmums Eleving Group nolēmis piedāvāt investoriem jaunu obligāciju laidienu. Dienas Biznesa jautājumi par un ap piesaistīto un vēl nepieciešamo naudu, kā arī par kompānijas darbības rezultātiem grupas izpilddirektoram Modestam Sudņum.

Sāksim ar nelielu atskatu uz pagājušo gadu. Ko Eleving Group ir sasniegusi 2024. gadā?

Aizvadītais gads mums ir bijis ļoti veiksmīgs ne tikai no operacionālā viedokļa, bet arī tādēļ, ka esam spējuši ielikt fundamentālus pamatus turpmākai izaugsmei. Pirmkārt, varam lepoties, ka Eleving Group sākotnējais akciju piedāvājums (IPO), ko īstenojām aizvadītā gada rudenī, sasniedza kā pašu nospraustos finansējuma piesaistes mērķus, tā arī kļuva par lielāko IPO Nasdaq Rīga vēsturē un vienu no lielākajiem, ko īstenojis privāta kapitāla uzņēmums Baltijā. Turklāt šis IPO bija īpašs ar to, ka akcijas vienlaikus tika kotētas divās biržās – Nasdaq Rīga un Frankfurtes biržas regulētajos tirgos. Latvijas uzņēmumu vidū tā ir pilnīgi jauna pieredze. Tāpat esam ļoti apmierināti, ka Baltijas un Rietumeiropas investori augstu novērtēja mūsu izaugsmes rādītājus, izraudzīto attīstības stratēģiju un arī pašu IPO piedāvājumu, kas papildus uzņēmuma izaugsmei paredz dividenžu izmaksu divas reizes gadā 50% apmērā no neto peļņas. Ja runājam par biznesa rezultātiem, tad 2024. gadā atkal esam pārspējuši mūsu vēsturiskos rekordus visos nozīmīgākajos biznesa rādītājos. Kompānijas divpadsmit mēnešu operatīvā peļņa jeb EBITDA ir sasniegusi 90 milj. eiro, kas ir pieaugums par 16% attiecībā pret 2023. gadu, tikmēr neto peļņa ir palielināta līdz 29,6 milj. eiro jeb par 21% vairāk nekā gadu iepriekš. Vienlaikus esam palielinājuši arī ieņēmumus, kas pārskata periodā ir sasnieguši 217 milj. eiro, kamēr neto portfelis ir pieaudzis līdz 371,6 milj. eiro. Būtiski uzsvērt, ka šī izaugsme nenotiek uz biznesa rentabilitātes rēķina.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Veiksmīgi noslēdzies FlyCap piederošo 49% LOR Klīnikas daļu pārdošanas darījums.

Uzņēmuma daļas iegādājās LOR Klīnikas vadība un esošie akcionāri, stiprinot klīnikas vadības komandas kontroli un atbalstu turpmākai attīstībai. Darījuma puses ir vienojušās neatklāt darījuma summu.

LOR Klīnika tika dibināta 2014.gadā, un ir veselības centrs, kas specializējas ausu, kakla un deguna slimību diagnostikā un ārstēšanā gan bērniem, gan pieaugušajiem.

2015.gadā FlyCap veica 290 000 eiro ieguldījumu uzņēmuma pamatkapitālā. Pēc veiktās investīcijas, uzņēmums piedzīvoja strauju izaugsmi, katru gadu ievērojami palielinot apgrozījumu. 2023.gadā LOR Klīnikas apgrozījums sasniedzis jau gandrīz 800 000 eiro. Vēl būtiskāk, pacientu skaits LOR klīnikā ir audzis vidēji par aptuveni 40% katru gadu, un turpinās pieaugt arī 2024. gadā, tādējādi vēl vairāk nostiprinot tirgus pozīciju un reputāciju.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā dibinātais finanšu pakalpojumu sniedzējs Eleving Group kopš dibināšanas ir izsniedzis aizdevumus vairāk nekā 2 miljardu eiro apmērā, tikmēr uzņēmuma reģistrēto klientu skaits šobrīd pārsniedz jau 1,3 miljonus patērētāju.

Kopš 2022. gada sākuma, kad tika sasniegts 1 mljrd. eiro slieksnis, Eleving Group ir saglabājis spēcīgu izaugsmes dinamiku visos 16 tā darbības tirgos. Pēdējos astoņos gados uzrādītais vidējais ikgadējais aizdevumu portfeļa pieaugums 25% apmērā Eleving Group ir nostiprinājis kā vienu no Eiropā straujāk augošajiem uzņēmumiem, pērn ierindojot to 41. vietā Financial Times pētījumā “Eiropas ilgtermiņa izaugsmes čempioni 2024”, kurā apkopoti desmitgades veiksmīgākie uzņēmumi.

“Izaugsme nav tikai par to, kā kļūt lielākam - tā ir par to, kā kļūt labākam. Mēs esam izveidojuši spēcīgu biznesu, kas strādā, un es esmu pārliecināts, ka uzņēmumam viss vēl ir tikai priekšā. Nākamo trīs gadu laikā plānojam nostiprināt šo izaugsmi, tiecoties gandrīz dubultot Grupas izsniegto aizdevumu portfeli. Mūsu stratēģija ir vienkārša: izvērst savu darbību tirgos, kurus pazīstam, ar pārliecību apgūt jaunus tirgus, kā arī turpināt radīt finanšu produktus, kurus cilvēki pieprasa un kas rada ekonomiski iekļaujošu vidi,” par sasniegto un nākotnes plāniem piebilst Eleving Group izpilddirektors Modests Sudņus.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eleving Group prioritāro un nodrošināto obligāciju publiskais piedāvājums noslēgsies jau 7. martā. Investori ir aicināti parakstīties uz obligācijām ar 10% atdevi gadā, izmantojot internetbanku, brokeru pakalpojumus vai Mintos platforfmu.

Eleving Group pašlaik veic publisko obligāciju piedāvājumu, paplašinot 2023. gada obligāciju (ISIN DE000A3LL7M4) programmu ar jaunām obligācijām. Obligācijas investoriem nodrošinās 10% atdevi gadā, ņemot vērā, ka to kupona likme ir 13% un vienas obligācijas cena papildemisijā ir noteikta 109 eiro apmērā jeb ar 9% prēmiju attiecībā pret 2023. gada emisijas cenu (t.i. nominālu).

Kupona izmaksa ir paredzēta četras reizes gadā. Uz jaunajām obligācijām var parakstīties ikviens investors no Baltijas un Vācijas, izmantojot internetbankas un bankas brokera pakalpojumus. Swedbank klientiem bankas noteiktais minimālais investīcijas apmērs ir 180 obligācijas. Tikmēr Mintos platformā minimālā investīcija ir tikai 50 eiro.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eleving Group 23. septembrī uzsāka publisko akciju piedāvājumu Baltijā un Vācijā, kopumā piedāvājot 24,5 miljonus akciju par cenu no 1,6 līdz 1,85 eiro, kas kapitāla izteiksmē nozīmē aptuveni 40 miljonus eiro. Tā ir lielākā privātas kompānijas akciju emisija Latvijā un viena no prāvākajām Baltijas kapitāla tirgū. Piedāvājums noslēdzas 8. oktobrī.

Latvijā dibinātā finanšu tehnoloģiju uzņēmumu grupa Eleving Group darbu sāka 2012. gadā, pirmsākumos piedāvājot transportlīdzekļu finansēšanas pakalpojumus. Grupas galvenā misija ir apkalpot sabiedrības grupas, kas nav tradicionālo banku klienti, un veicināt iekļaujošu ekonomiku ar inovatīviem, viegli lietojamiem un saprotamiem finanšu produktiem. Eleving Group transportlīdzekļu finansēšanas segments iekļauj nodrošinātos aizdevumus un mobilitātes pakalpojumus un veido aptuveni divas trešdaļas no visa portfeļa. Tā vadošais zīmols ir Mogo. Savukārt trešdaļu no portfeļa veido nenodrošinātie patēriņa finansēšanas pakalpojumi, ko primāri piedāvā Balkānos un Āfrikā.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz ar līguma noslēgšanu ar AS "Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") darbu sācis publiskā iepirkumā izvēlētais iespējkapitāla fonda pārvaldnieks "Flycap", informē "Altum".

Fonda kopējais kapitāls būs 41,3 miljoni eiro, ko veido publiskais finansējums 24,8 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un "Altum" resursiem, un privāto investoru piesaistīts kapitāls 16,5 miljoni eiro, ko piecu gadu periodā ieguldīs perspektīvos uzņēmumos.

Kā norāda "Altum", "Flycap" investīciju stratēģija paredz investīcijas izaugsmes stadijas uzņēmumos mezanīna aizdevuma veidā, vienā uzņēmumā investējot līdz pat četriem miljoniem eiro. Fonds uzsāks investēšanu uzņēmumos, tiklīdz būs piesaistījis vismaz 50% no nepieciešamā privāto investoru finansējuma, kam jānotiek ne vēlāk kā desmit mēnešu laikā pēc līguma ar "Altum" parakstīšanas.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai radītu starptautiski veiksmīgu biznesu, uzņēmējiem ir jāmaina sava uztvere no lokālas uz globālu un biznesa stratēģija jāveido tā, it kā Latvija uz kartes nepastāvētu.

To intervijā DB norāda jaunās paaudzes uzņēmējs Dāvis Barons, kurš kopā ar savu biznesa partneri Matīsu Ansviesuli radījis vairākus globāli veiksmīgus fintech jaunuzņēmumus.

Dažkārt uzņēmēji domā, ka ar lietuviešiem un igauņiem mūs vieno kaut kāda sentimentāla familiaritāte, taču patiesībā mūsdienās biznesu var veidot jebkur, teic D.Barons. M.Ansviesulis savukārt norāda, ka nebanku kreditēšanas jomā Latvija ir viens no pasaules kompetenču centriem, tāpēc mums ir jāizmanto mūsu eksperti, prasmes un zināšanas, lai arvien plašāk iekarotu globālos tirgus.

Fragments no intervijas

Kā kopumā pēdējos gados pasaulē attīstījusies fintech joma?

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc Latvijas Bankas saskaņojuma saņemšanas AS Magnetiq Bank valdes sastāvā darbu uzsāk jauni valdes locekļi Sandra Rituma, Edgars Valmers un Maksims Leščinskis.

Sandras Ritumas pārraudzībā būs noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas joma (NILLTPFN), sankciju risku pārvaldības, darbības atbilstības un e-komercijas risku jomas. S. Rituma ir pieredzējusi atbilstības eksperte ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi NILLTPFN un atbilstības jomā gan banku, gan FinTech sektoros. Pēdējos divus gadus strādājusi uzņēmumā “Pyypl” Apvienotajos Arābu Emirātos, vadot Atbilstības un NILLTPFN uzraudzības komandu vairākās valstīs. No 2019. gada līdz 2023. gadam pildīja NILLTPFN jomas vadītājas pienākumus “Mintos AS”. S. Rituma ieguvusi profesionālā maģistra grādu finanšu vadībā Banku augstskolā un absolvējusi Executive MBA programmu Rīgas Ekonomikas augstskolā. Pastāvīgi pilnveidojot savas zināšanas, 2018. gadā S. Rituma ieguvusi CAMS (Certified Anti-Money Laundering Specialist) sertifikātu un 2022. gadā projektu vadīšanas sertifikātu PRINCE2.

Ekonomika

Jaunuzņēmumi pērn Rīgai piesaistījuši investīcijas 21,8 miljonu eiro apmērā

Db.lv,13.03.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunuzņēmumi Rīgai 2024. gadā piesaistījuši investīcijas 21,8 miljonu eiro apmērā un nodokļos nomaksājuši 62,6 miljonus eiro, kas ir par 13 % vairāk nekā 2022. gadā, liecina Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas “Startin.lv” apkopotie dati.

Kā skaidro Fredis Bikovs, Rīgas investīciju un tūrisma attīstības aģentūras (RITA) direktors, lai gan jaunuzņēmumu piesaistīto investīciju apjomu ir ietekmējusi ģeopolitiskā situācija, galvaspilsētā jaunuzņēmumiem ir radīta labvēlīga vide un apstākļi, kas turpinās veicināt investīciju apjoma pieaugumu turpmākajos gados. Lielākā investoru interese ir par finanšu un aizsardzības tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, kā arī deep-tech jeb zinātniski ietilpīgu tehnoloģiju uzņēmumiem.

Jau vairāku gadu garumā Rīgā koncentrējas lielākā daļa jaunuzņēmumu, kas attīsta savu biznesu Latvijā. Galvaspilsētā reģistrēti 315 jaunuzņēmumi, un vēl 84 – Rīgas plānošanas reģionā, veidojot 80 % no kopējā Latvijā reģistrēto jaunuzņēmumu apjoma. Jaunuzņēmumi Rīgā pārstāv dažādas jomas, taču lielākoties tie ir finanšu tehnoloģiju, aizsardzības tehnoloģiju un deep-tech uzņēmumi.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2025. gads Attīstības finanšu institūcijai ALTUM būs ne vien nozīmīgs izaugsmes posms un jaunu iniciatīvu īstenošanas laiks, bet arī desmitais darbības gads.

Šajā posmā ALTUM atbalsta instrumentu portfelis ir trīskāršots, tuvojoties jau 1,2 miljardiem eiro, ir iegūts un saglabāts nemainīgi augsts Moody's kredītreitings Baa1, nodrošināti labi darbības atdeves un peļņas rādītāji. ALTUM aktīvi īsteno vairāk nekā 40 atbalsta programmas, tai skaitā fokusējoties uz atbalstu reģioniem.

Lai veicinātu uzņēmējdarbību reģionos, ALTUM pērn sāka piešķirt aizdevumus līdz 100 tūkstošiem eiro ar būtiski samazinātām nodrošinājuma prasībām. Pieprasījums pēc tiem bijis stabili augošs, apliecinot uzņēmēju vajadzību pēc atbalsta. Savukārt paplašinot uzņēmumu energoefektivitātes programmu, arī vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumiem tika nodrošināta iespēja modernizēt un padarīt konkurētspējīgākus savus uzņēmumus. Pirmo reizi ar valsts atbalstu tiek īstenota zemas īres namu programma un pirmie pabeigtie projekti gaidāmi jau 2025.gadā.

Finansējums

Altum ieguldīs līdz 55,8 miljoniem eiro piektās paaudzes iespējkapitāla fondos

LETA,24.03.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS "Attīstības finanšu institūcija Altum"" ("Altum") ieguldīs līdz 55,8 miljoniem eiro piektās paaudzes iespējkapitāla fondos, aģentūrai LETA pavēstīja "Altum" sabiedrisko attiecību vadītāja Sandra Eglīte, informējot par ceturtdien, 20.martā, akcionāru ārkārtas sapulcē pieņemtajiem lēmumiem.

Viņa norāda, ka publiskā atlasē pērn septembrī tika izvēlēti trīs agrīnās stadijas iespējkapitāla fondu pārvaldnieki. "Altum" ieguldījums katrā no tiem nepārsniegs 18,6 miljonus eiro, attiecīgi kopējā ieguldījuma summa būs līdz 55,8 miljoniem eiro.

Eglīte atzīmē, ka darbības sākšanai fondu pārvaldniekiem ir jāpiesaista arī privātās investīcijas. Plānots, ka kopumā agrīnās stadijas uzņēmumos tiks ieguldīti vairāk nekā 60 miljoni eiro.

"Altum" slēgs līgumus ar fondu pārvaldniekiem "BADideas.fund", kuru pārstāv Artis Kehris, Raimonds Kulbergs un Bendžamins Pjērs Lebluā, "VNTRS Consulting" ar fonda nosaukumu "Outlast Fund", kuru pārstāv Kristaps Prūsis, Mikaela Pedersena, Marija Ručevska un Egita Poļanska, un "BuildIt", kuru pārstāv Zigmārs Reklaitis, Renē Tenisons, Arta Beitāne, Matīss Neimanis un Rūdolfs Neimanis.