No 2008. gada 1. jūlija Latvijas Universitātes (LU) Filoloģijas fakultāte tiek pārsaukta par Filoloģijas un mākslas zinātņu fakultāti. Tas tiek darīts, lai pilnīgāk atspoguļotu fakultātē pārstāvētos studiju virzienus, zinātniskās pētniecības nozaru un kultūrprojektu spektru.
Reorganizācija visbūtiskāk skar fakultātes lielāko un LU nacionālās misijas darbā atbildīgāko – Baltististikas nodaļu, Db.lv informē LU preses centrs.
Uzsverot latviešu valodas, literatūras, kultūras un mākslas prioritāti, Baltistikas nodaļa tiek pārsaukta par Letonikas un baltistikas nodaļu, uz divu Baltistikas nodaļas katedru (Baltu valodu katedras un Latviešu literatūras katedras) bāzes veidojot četras, kas turpmāk sauksies:
- Latviešu un vispārīgās valodniecības katedra;
- Baltu valodniecības katedra;
- Latviešu literatūras vēstures un teorijas katedra;
- Folkloristikas un etnoloģijas katedra.
Klasiskās filoloģijas katedra turpmāk tiks dēvēta par Klasiskās filoloģijas nodaļu. Citas fakultātes struktūrvienības reorganizācija neskar.
Fakultāte ir pārdēvēta par Filoloģijas un mākslas zinātņu fakultāti, jo visu līmeņu akadēmiskajās studiju programmās - bakalaura, maģistra un arī doktora studiju programmu modulārajā struktūrā sekmīgi tiek realizēts mākslas zinātnes studiju modulis. Fakultātei piesaistītā Literatūrzinātnes, folkloristikas un mākslas promocijas padome ir tiesīga piešķirt doktora grādu filoloģijas zinātnēs un doktora grādu mākslas (teātra) zinātnē.
Fakultātes akadēmiskā personāla sastāvā ir 3 mākslas zinātņu doktori (teātra zinātnē un etnomuzikoloģijā) un 2 zinātniskie asistenti mākslas (teātra) zinātnē.
Teātra pētniecības centrā (vadītāja prof. Silvija Radzobe) tiek izstrādāti un realizēti zinātniski pētnieciskie projekti mākslas (teātra un mūzikas) zinātnē, bet jaunizveidotajā Folkloristikas un etnoloģijas katedrā attīstās etnomuzikoloģijas pētījumi asoc. prof. Valda Muktupāvela vadībā.
2008. gada 28. augustā plkst. 16.00 Visvalža ielā 4a notiks LU Filoloģijas un mākslas zinātņu fakultātes svinīga atklāšana, nomainot plāksni pie fakultātes centrālās ieejas un 2. stāva vestibilā, kur izvietots fakultātes dekanāts, katedras, pētījumu centri un auditorijas.