«Šis ir kārtējais signāls valsts atbildīgajām amatpersonām, ka situācija ekonomikā nebūt nav tik spīdoša, kā viņiem pašiem šķiet un kā viņi publiski stāsta sabiedrībai.»
Tā, komentējot ekonomikas ministra Daniela Pavļuta izteikumus saistībā ar Aldara biznesa stratēģijas maiņu, pārceļot daļu ražošanu uz citām Carlsberg Grupas alus darītavām, izteicās Latvijas pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.
Viņa arī norāda, ka atsevišķu ministriju, piemēram, Veselības ministrijas, vēlme paaugstināt nodokļus un risināt savas nozares problēmas uz Latvijas pārtikas un dzērienu ražotāju rēķina šo situāciju labāku nepadara. Gluži pretēji, tas esot vēl viens signāls, ka Latvijas valdības politika nav vērsta uz ražošanas attīstību. Alus tirgus situācija diemžēl nav labvēlīga – tam ir tendence kristies jau otro gadu pēc kārtas, tādēļ uzņēmumi meklē dažādas iespējas, kā strādāt turpmāk.
«Jāatzīmē, ka neviens nopietns uzņēmējs lēmumus nepieņem emocionāli, bet gan pēc rūpīgas datu analīzes, izvērtējot kompānijas finansiālo situāciju un operatīvo darbību, kā arī tirgus un ekonomikas attīstības tendences valstī un pasaulē. Nav izņēmums arī Carlsberg Grupa, kas pēc rūpīgas analīzes ir mainījusi savu stratēģiju, pārceļot lētākā alus segmenta brūvēšanu uz citām Carlsberg Grupas alus darītavām, bet Latvijā saglabājot ekskluzīvā alus brūvēšanu, kas ļaus uzņēmumam atsākt pelnīt,»pauž Ināra Šure, kura ilgus gadus vadīja ražošanu Aldarī un joprojām darbojas arī Aldara padomē kā padomes priekšsēdētāja vietniece.
Jāatgādina, ka ekonomikas ministrs trešdien Rīta Panorāmā izteicās, ka Aldaris faktiski slēdz ražošanu Latvijā. Ministrs kompānijas skaidrojumu par gaidāmajām pārmaiņām nodēvēja par glītu tekstu no preses relīzes, uzsverot, ka, viņaprāt, tas, kas faktiski notiek, ir, ka Aldaris Latvijā ražošanu slēdz. Tas mani ļoti apbēdina, pauda ministrs, piebilstot, ka tas nav Latvijas interesēs. Aldara pārstāvji gan uzsver, ka uzņēmums turpinās brūvēt alu un koncentrēsies uz ekskluzīvo šķirņu ražošanu, kā arī ieguldīs trīs miljonus eiro vēsturiskās alus darītavas izveidē.