Ar lobismu Latvijā nodarbojas daudzas nevalstiskās organizācijas, tomēr ne vienmēr konkrētu ideju lobēšana tiek uztverta pozitīvi, otrdien vēsta laikraksts Dienas bizness.
Latvijā lobijus var iedalīt divās lielās kategorijās - lielie, kuri pārstāv konkrētu sabiedrības daļu - LDDK, LTRK, LBAS, un otra kategorija ir nozaru asociācijas. Pēc vairāku aptaujāto domām, nopelniem bagātā lobista tituls piešķirams nu jau gan bijušajai LDDK ģenerāldirektorei Elīnai Eglei. LDDK biedriem pat ir speciāla mājaslapa lobijs.lv. Nozarēm specifisko jautājumu lobēšanā aktīvi iesaistās dažādu nozaru asociācijas.
«Kokrūpnieku organizācija un jo īpaši viņu līderis Juris Biķis kā personība, kas uz saviem pleciem ir iznesis visas nozares interešu aizstāvības smagumu, Latvijas Komercbanku asociācijas eksprezidents Teodors Tverijons, Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes nozares asociācijas ilgadīgais vadītājs Vilnis Rantiņš,» tā uz lūgumu nosaukt organizācijas un to vadītājus profesionāļus, kurus varētu dēvēt par labākajiem lobistiem, atbild Elīna Egle.
Viņa uzsver, ka krīzes laikā bankas netika pretnostatītas tautsaimniecībai, kaut arī sabiedrībā to rīcība tika vērtēta pretrunīgi. «T. Tverijons spēja noturēt līdzsvaru, un Latvijā bankas iesaistījās arī sociālā dialoga jautājumos, kamēr citviet ārzemēs tiek uzskatīts, ka tās atrodas ārpus tautsaimniecības,» skaidro E. Egle. Viņasprāt, kvalitatīvu lēmumu izstrādei vajag konsultēties ar profesionālajām uzņēmēju organizācijām. Viņa ir manījusi, ka, gatavojot lobēšanas normatīvus, tiek piemirsts, ka Eiropas līgumā un ANO konvencijās ir noteikts pienākums valdībai un parlamentam konsultēties ar sociālajiem partneriem - darba devējiem un arodbiedrībām.