Nemieri Tuvajos Austrumos turpinās - turklāt situācija šā brīža nemieru epicentrā - Lībijā - tikai saasinājusies.
Lībijas vadonim Muamaram Gadafi uzticīgie kareivji veikuši plašus uzbrukumus valsts nemiernieku kontrolētajām pilsētām un bombardējuši teritorijas ap zaudētajām naftas atradnēm. Valdot šādam fonam, arvien mazākas kļūst tās cerības, ka konfliktam šajā valstī varētu būt kāds vienkāršs atrisinājums (piemēram, kā Tunisijā vai Ēģiptē, kur valstu vadoņi atkāpās), un ir iespējams ilgstošs un asiņains pilsoņu karš.
Šobrīd tiek ziņots, ka M. Gadafi lojālie militāristi pārspēj nemierniekus gan bruņojuma, gan skaitliskajā ziņā. Tiesa gan, militāristiem ievērojamas grūtības sagādājot nemiernieku atrašanās vietu noteikšana (tie slēpjas blīvi apdzīvotos pilsētu rajonos vai grūti pieejamā tuksnesī). DažasLībijas augsti stāvošas amatpersonas ziņojušas, ka to spēkos esot sakaut sacelšanos, tomēr tām ir dotas pavēles izvairīties no konfliktiem urbānos rajonos, jo šāds solis rezultētos ar milzīgu skaitu civiliedzīvotāju upuriem, raksta Reuters. Tiesa gan, nav īsti skaidrs, vai konfliktiem ievelkoties, no plašāka mēroga asiņainiem slaktiņiem izvairīties izdosies.
Valdot šādam fonam, turpina pieaugt arī starptautiskās sabiedrības nosodījums, vērsts pret Lībiju. Piemēram, Apvienotās Nācijas aicinājušas Lībijas varas iestādes izbeigt valdības nesamērīgo spēka pielietošanu un uzbrukumus civiliedzīvotājiem. Apvienotās Nācijas arī ziņo, ka šobrīd aptuveni miljonam Lībijas iedzīvotāju (Lībijā kopumā ir aptuveni 6,4 milj. iedzīvotāju) ir akūti nepieciešama humānā palīdzība. Šobrīd arī pats Lībijas līderis M. Gadafi jau ziņojis, ka Eiropa var saskarties ar plašu imigrācijas vilni no Lībijas.
Bez sava vārda, protams, nav izticis arī «pasaules policists» – ASV. ASV Republikāņu partijas pārstāvji izteikušies, ka ASV Lībijas nemierniekiem vajadzētu piedāvāt lielāku humāno palīdzību, palīdzēt ar bruņojumu, informāciju un deklarēt atbalstu Lībijas pagaidu valdībai. Pagaidām gan ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija šajā sakarā ir izvairīga, jo īsti neesot zināms, kāda palīdzība ir vajadzīga, kas ir Lībijas nemiernieku līderi un vai tiem var uzticēties ilgtermiņā.
Valdot šādam fonam, saglabājas spiediens arī uz naftas cenām, kuras šobrīd atrodas divarpus gadu augstākajā līmenī. Sevišķi dārga šobrīd ir Ziemeļjūras jēlnafta Brent, kuras cena atrodas tikai nedaudz zem 120 ASV dolāru par barelu atzīmes (šī atzīme daudzos avotos tiek minēta kā kritiska pasaules ekonomikas izaugsmei). Zemāka šobrīd ir ASV vieglās jēlnaftas cena – pie 107 ASV dolāru par barelu atzīmes. Tiesa gan, ASV vieglās jēlnaftas cena pēdējo divu nedēļu laikā ir pieaugusi jau par piekto daļu.