Baltijas reģions ir viens no retajiem Eiropā, kur tiešām notiek ekonomikas izaugsme, un šogad atkal redzams, ka ārvalstu kompānijas ienāk Baltijas uzņēmumos vai nostiprina savas pozīcijas esošajos. Starptautisko darījumu skaits, kur ārzemju investori investē kādā no Baltijas valstu uzņēmumiem, ievērojami pārsniedz pretēju darījumu skaitu - kad Baltijas investori iegādājas kādu Eiropas valstu uzņēmumu, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.
Šajā aspektā Latvijā salīdzinājumā ar Igauniju un Lietuvu darījumu aktivitāte gan bijusi viszemākā. Viens no iemesliem, kāpēc Latvijas iedzīvotāji ir mazāk aktīvi pirkumu darījumos, iespējams, ir tāds, ka pēc neatkarības atgūšanas kapitāla akumulēšanās pie mums notika diezgan politiski. Vēl viens iemesls - vietējie uzņēmēji ir arī konservatīvāki par kaimiņvalstu uzņēmējiem un vēlas mazāk riskēt.
«Daudzi uzņēmēji, kas savus «gara bērnus» izveidojuši 90. gadu sākumā vai vidū, kad viņiem pašiem bija 35 - 40 gadi, šobrīd ir gatavi sākt baudīt sava darba augļus, t. i., viņi ir gatavi pārdot savus uzņēmumus. Turklāt ir redzama dažāda interese gan no stratēģiskajiem, gan finanšu investoriem par Baltiju kā reģionu,» norādījis Porta Finance partneris Mikus Janvars.
Neskatoties uz ģeopolitiskām kolīzijām, austrumu puses investoru ieguldījums Baltijas reģionā pieaugs, prognozēts rakstā. M. Janvars skaidrojis: «Krievijas investoru interese diversificēt savus ieguldījumus ārpus savas valsts pieaug. Piemēram, Porta Finance pirms gada palīdzēja pārdot Baltic Ticket Holding, kam pieder portāls bilesuserviss.lv, vienai no lielākajām Krievijas biļešu tirdzniecības kompānijām.»