Latvijas padrēgnais klimats un palietotā infrastruktūra mūsu valsti nav nostādījusi starp populārākajiem ceļojuma galamērķiem, kas ir viens no galvenajiem skaidrojumiem kāpēc ārvalstu tūristi Latvijā uzturas salīdzinoši neilgi un iztērē mazāk naudas nekā mūsu tūristi ārzemēs.
2011.gadā ārvalstu viesi mūsu valstī iztērējuši 379,5 milj. Ls, kas ir par 14% vairāk nekā 2010.gadā., savukārt mūsu valsts iedzīvotāji ārzemēs pērn iztērējuši 402,6 milj. Ls, kas ir par 9% vairāk nekā gadu iepriekš.
Ārvalstu ceļotāji Latvijas robežu pērn šķērsojuši nepilnus 5,64 miljonus reižu, kas ir par 10% vairāk nekā 2010.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Pēc Pasaules tūrisma organizācijas datiem līdzīga tendence bija arī Centrālajā un Austrumeiropā, ienākošā tūrisma vidējais pieaugums bija 8%.
Viesi, kuri Latvijā pavadīja vairāk nekā diennakti, šeit uzturējās vidēji 4,1 diennakti. No vairāku dienu ceļotājiem 72% apmetušies viesnīcās vai citās tūristu mītnēs, bet 28% pie radiem vai draugiem. No visiem vairāku dienu ceļotājiem 35% Latviju apmeklēja pirmo reizi.
Salīdzinājumā ar 2010.gadu visstraujāk palielinājies vairāku dienu tūristu skaits no Krievijas - par 43%, Lielbritānijas - par 27% un Norvēģijas par - 19%. Ceļotāji no Krievijas labprāt izvēlējās atpūtu Latvijā ziemas brīvdienu laikā.
Par Latvijas apmeklējuma iemesliem 36% vairākdienu ārvalstu ceļotāju nosauca atpūtu, 30% darījumu kārtošanu un 22% kā ceļojuma iemeslu minēja draugu vai radinieku apmeklējumu.
No visiem vairākdienu ārvalstu ceļotājiem, kas 2011.gadā šķērsoja Latvijas valsts robežu, 52% izmantoja gaisa transportu, 30% - autotransportu, 9% - dzelzceļa transportu un 9% - jūras transportu.
Analizējot Latvijas vairākdienu ceļotāju izvēlētos gala mērķus, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, visstraujāk - par 89% pieaudzis to ceļotāju skaits, kuri devās uz Grieķiju. Uz Spāniju devušies par 73%, Franciju par 27%, bet Turciju par 18% vairāk tūristu nekā gadu iepriekš.
No visiem vairākdienu Latvijas ceļotājiem, kas 2011.gadā šķērsoja valsts robežu, 33% bija devušies atpūtas braucienos, 30% apmeklējuši radiniekus un draugus, 21% kā galveno ceļojuma motīvu minēja darījumus.
Atgriežoties mājās, vairākdienu ceļotāji visvairāk izmantoja gaisa transportu (58%), autotransportu (29%), jūras transportu (9%) un dzelzceļa transportu (4%).