Latvijas Tīro tehnoloģiju klastera pārstāvji vizītē Kazahstānas pilsētā Aktau piedāvās Latvijā radīto ūdensapgādes, notekūdeņu attīrīšanas, vides aizsardzības un citu tehnoloģiju izmantošanu ekoloģisko jautājumu risināšanā.
Aktau pilsētu raksturo vides piesārņojuma un tīra ūdens pieejamības problēmas, norāda Latvijas Tīro tehnoloģiju klastera pārstāvji. Latvijas Tīro tehnoloģiju klastera uzņēmumu a/s Biotehniskais centrs, SIA Ekostandarts un SIA Akorda pārstāvji piedalīsies izstādē Mangystau Oil, Gas & Infrastructure 2012, kurā piedāvās savas tehnoloģijas piesārņojuma problēmu risināšanā.
Izstāde veltīta naftas un gāzes rūpniecības attīstībai, enerģētikai, transportam un komunikācijām, infrastruktūras attīstībai, celtniecībai un dažādām ekoloģiskajām iniciatīvām.
Tāpat klastera uzņēmumu pārstāvjiem vizītes laikā Kazahstānā plānotas tikšanās ar Mangistau apgabala administrācijas pārstāvi, kura pārziņā ir komunālās saimniecības un vides attīrīšanas jautājumi, kā arī tikšanās ar Aktau ostas administrāciju.
Šo tikšanos laikā plānots pārspriest iespējamo sadarbību ūdens un notekūdeņu attīrīšanas, ūdens apgādes sistēmu uzturēšanas, augsnes attīrīšanas no naftas un citiem piesārņojumiem, bīstamo atkritumu apglabāšanas, reversās osmozes (tostarp jūras ūdens atsāļošanas), nanofiltrācijas, ultrafiltrēšanas, notekūdeņu attīrīšanas iekārtu automatizācijas un vides aizsardzības jautājumos.
Kopumā Latvijas Tīro tehnoloģiju klasterī apvienojušies 24 Latvijas komersanti, kuru kopējais apgrozījums 2011. gadā bija 70 milj. Ls, kas ir par 40% vairāk nekā šo pašu uzņēmumu apgrozījums 2010. gadā. Kopumā klastera uzņēmumi nodarbina 940 darbiniekus. Klastera izveidē un attīstīšanā iesaistījušās arī septiņas pētniecības un/vai izglītības iestādes, kas ir nozīmīgi kompetences un zināšanu partneri jaunu produktu attīstīšanā.
Db.lv jau rakstīja, ka Latvijas Tīro tehnoloģiju ideju (Latvian Cleantech Ideas Competition) konkursā uzvarējis uzņēmums Wave Power Only (WPO), tādējādi iegūstot tiesības pārstāvēt Latviju Silīcija ielejā ASV Starptautiskajā Tīro tehnoloģiju ideju konkursa (Global Ideas Challenge) finālā un cīnīties par galveno balvu - 100 tūkst. ASV dolāru.