Kad Danske Bank analītiķi Latvijas ekonomikai pērn prognozēja smago piezemēšanos, Latvijas amatpersonas to noliedza, sakot, ka to paredz tikai konkurējošās bankas. Kad līdzīgu prognozi šopavasar izteica Starptautiskais Valūtas fonds (SVF), premjerministrs Ivars Godmanis norādīja, ka tam nav pamata, savukārt Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs apgalvoja, ka Latvija no tā izvairīsies, jo "Mums viss ir labāks"nekā tobrīd bija Igaunijas ekonomikā, raksta Diena.
Par izšķirīgo brīdi, kad no Latvijas ekonomikai draudošās lejupslīdes vēl varēja mēģināt izvairīties, tiek minēts 2006. gada otrais pusgads, kad valdība iztērēja negaidīto budžeta ienākumu, tādējādi veicinot ekonomikas pārkaršanu.
Vainu par pārmērīgo patēriņu nevar uzvelt tikai valdībai — arī biznesam un sabiedrībai jau 2005. gadā vajadzēja piebremzēt, norāda SEB bankas analītiķis Andris Vilks: "Lai kaut kas kristu, tam vispirms ir jāizaug. Kredītu buma laikā nauda Latvijā gāzās iekšā pārāk daudz, lai ekonomika to paspētu kārtīgi sagremot."
No bedres ātri izrāpties nesanāks, par to ir vienisprātis visi Dienas aptaujātie eksperti. Kā pirmo un galveno glābēju no krīzes min eksporta pieaugumu, kura garantiju shēma būtu visiedarbīgākā. SVF misijas Latvijā vadītāja Reičela van Elkana norāda, ka Latvijai jāievēro strikta finanšu politiku, lai mazinātu fiskālo un tekošā konta deficītu.