Valsts kontrole (VK) Kultūras ministrijas (KM) un tās padotības iestāžu vadītāju sakaru pakalpojumu izmaksu kontrolē secinājusi, ka vairākos gadījumos personām, kurām piešķirts mobilais telefons, nav noteikts limits, savukārt tām, kurām limits ir noteikts, tas svārstās robežās no 25 Ls līdz 250 Ls mēnesī. Mobilā telefona limits 250 Ls mēnesī noteikts v/a Jaunie Trīs brāļi direktoram, Db.lv informē VK.
VK finanšu revīzijā par KM 2007.gada finanšu pārskatu, konstatēja, ka KM netiek nodrošināta konsekventa un caurskatāma darījumu veikšana un uzskaite, pieļaujot variācijas iespējas. Revīzijā konstatēts, ka valsts aģentūras Jaunie Trīs brāļi iekšējā normatīvajā aktā nav noteikti vienoti principi un pamatnostādnes attiecībā uz pamatlīdzekļu izveidošanas un nepabeigtās celtniecības uzskaiti un novērtēšanu, kā rezultātā bilances postenī
Pamatlīdzekļu izveidošana un nebeigtā celtniecība attiecināti administratīvie izdevumi un citas vispārējās netiešās izmaksas, kas paredzētas Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanai, piemēram, vakariņas ar darījumu partneriem, regulāru komandējumu un reprezentācijas izdevumi.
Laika posmā no 01.01.2007. līdz 31.12.2007. izlasē ietverto darbinieku mēnešalga gadā veidoja no 46 % līdz 91 % no viņu kopējā atalgojuma gadā. Pārējo atalgojuma daļu veidoja piemaksas un prēmijas. KM centrālajā aparātā prēmijās izmaksāti 313 959 Ls jeb 26% no kopējā atalgojuma fonda, prēmijas izmaksātas līdz piecām reizēm gadā.
V/a Jaunie „Trīs brāļi prēmijas izmaksātas četras reizes gadā, turklāt direktora vietniecei ar 2007. gada jūnijā izdotu rīkojumu izmaksāta prēmija par 2007.gada otrā ceturkšņa darba rezultātiem, lai gan direktora vietniece pieņemta darbā ar 2007.gada 1.jūniju.
V/a LatvijasEtnogrāfiskais brīvdabas muzejs prēmijas pārskata periodā izmaksātas piecas reizes. Izmaksājot prēmijas, nav izvērtēts katra darbinieka individuālais ieguldījums. Piemēram, ar 2007.gada jūnijā izdotu rīkojumu darbiniekiem piešķirtas prēmijas par 2007.gada pirmo pusgadu.
Revīzijas laikā konstatēts tiesību normu pārkāpums, ka Ventspils mūzikas vidusskolas direktors un Liepājas mākslas vidusskolas direktore nosaka sev piemaksas saskaņā ar pašu apstiprinātiem rīkojumiem. Par konstatētajiem iespējamajiem interešu konflikta gadījumiem VK informēs prokuratūru.
KM nav izstrādāts iekšējais normatīvais akts, kas nosaka reprezentācijas izdevumu veidus, to iegādes un uzskaites kārtību, līdz ar to nav nodrošināta kontrole pār to uzskaiti un izlietojumu. Reprezentācijas izdevumos uzskaitīti izdevumi par aviobiļetēm, viesnīcām, ēdināšanu, konferenču organizēšanu, padotības iestāžu sanāksmes apkalpošanu, telpu iznomāšanu, darba vakariņām, konditorejas izstrādājumiem, augļiem, riekstiem, suvenīriem, konferences filmēšanu, semināru referentu ceļa izdevumiem.
KM un v/a Tautas mākslas centrs revīzijā konstatētais attiecībā uz dienesta transportlīdzekļu izmantošanu un ar to saistīto izdevumu atspoguļošanu finanšu uzskaitē norāda uz nepilnībām iekšējās kontroles sistēmā.
Izlases veidā pārbaudot KM un tās padotības iestāžu vadītāju sakaru pakalpojumu izmaksu kontroli, tika secināts, ka vairākos gadījumos personām, kurām piešķirts mobilais telefons, nav noteikts limits (Ls mēnesī), savukārt tām, kurām limits ir noteikts, tas svārstās robežās no Ls 25 līdz Ls 250 mēnesī. Mobilā telefona limits Ls 250 mēnesī noteikts v/a Jaunie Trīs brāļi direktoram.
Pēc KM 2007. gada finanšu pārskata revīzijas VK ir izstrādājusi 19 ieteikumus, kurus KM apņēmusies ieviest laikā līdz 31.12.2008.