Krievijas valdības stratēģija izejai no krīzes vērsta uz lielo korporāciju īpašnieku glābšanu, norādījis Krievijas Nacionālās stratēģijas institūta prezidents, politologs Staņislavs Belkovskis.
"Visa stratēģija vērsta uz to, lai atlikušās valsts rezerves sadalītu starp pēdējo 15 gadu privatizācijas lielākajiem ieguvējiem, glābjot pat ne kompānijas, bet to īpašniekus," S.Belkovska teikto citē dpmoney.ru. Eksperts norāda, ka, krīzei Krievijā gaidāmi divi augstākie punkti: marta beigās- aprīļa sākumā un septembra beigās – oktobra sākumā. "Pavasarī būs pirmais atlaišanu vilnis, kad tūkstošiem atlaisto sapratīs, ka viņi zaudējuši iztikas avotu, bet no otras puses tas ir kārtējais cenu lēciens importa precēm, pirmkārt, pārtikai. Preces, kas ir pārdošanā šobrīd, lielā mērā ir 2008. gada pievedums par pirmskrīzes cenām. Otrais šo tendenču lēciens gaidāms rudenī: būs kārtējais atlaišanu vilnis, vairāki miljoni cilvēku, un kārtējais importa preču cenu lēciens rubļa kursa krituma dēļ," prognozē S.Belkovskis.
Viņš arī prognozē iespējamo politisko krīzi Krievijā, kad pēc trim mēnešiem vidējais slānis sajutīs krīzes iedarbību un pārtrauks ticēt Kremļa propagandai, ka krīze ir īslaicīga parādība, ko izraisa nevis Krievijas valdība, bet kāds cits, piemēram, ASV.
Komentējot iespējamos Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedeva sasniegumus lielā divdesmitnieka valstu vadītāju sanāksmē, eksperts atzīst, ka prezidents runās to, ko no viņa gaida ASV un Rietumeiropas līderi, jo viņa uzdevums būs iepatikties. Ņemot vērā, ka Medvedevs uzstāsies kā bankrotējušas valsts līderis, grūti iedomāties, ka viņš varētu ietekmēt apspriedes notikumu gaitu, kur toni noteiks Ķīna, Japāna, Rietumeiropas valstis un ASV. "Lai ko arī neteiktu Medvedevs, spriedīs par objektīvo Krievijas ekonomikas stāvokli. Pret Krieviju izturēsies ar cieņu tikai tāpēc, ka tā ir liela valsts, ar ko jādraudzējas, bet Lielais divdesmitnieks Krieviju vairs neuztvers par ideju un padomu avotu," norāda S.Belkovskis.