Ķīnas hakeri ir mēģinājuši nozagt paroles simtiem Gmail e-pasta pakalpojumu izmantotājiem, ieskaitot ASV augstākā līmeņa valdības amatpersonas, militāristus, kā arī Ķīnas cilvēktiesību aktīvistus un žurnālistus, paziņojusi kompānija, vēsta Reuters.
Hakeri vēlējušies iegūt savā rīcībā e-pasta kontu paroles dažādām personām, lai varētu tās uzraudzīt, norādīja Google, tomēr kompānija to atklāja un «pārtrauca hakeru kampaņu».
Uzbrukums ir bijis vērsts no Jinaņas, Šandongas provincē, kur atrodas vairāki Ķīnas Tautas atbrīvošanas armijai piederoši tehniskās izlūkošanas biroji. Tiek uzskatīts, ka šie biroji ar Ķīnas valdības svētību «koncentrējas uz kļūdu izmantošanu ārvalstu tīklos».
Pēc šī uzbrukuma ASV Federālās izmeklēšanas birojs (FIB) ir uzsācis izmeklēšanu. Ķīnas valdība savu iesaisti notikušajā noliedz. Tomēr šādas darbības valstī ir populārs hobijs, skaidro Reuters. Ķīnā ir daudz tīmekļa vietņu, kas par zemu samaksu piedāvā apgūt hakera «profesijas» pamatprincipus.
Nedaudz vairāk nekā pirms gada pret Google jau bija vērsts uzbrukums, kura organizētāji bija Ķīnas hakeri. Tas izsauca saspīlējumu Vašingtonas un Pekinas attiecībās, kā arī lika Google daļēji aiziet no Ķīnas tirgus.
Pēdējā laikā pasaulē ir dramatiski pieaudzis Ķīnas hakeru uzbrukumu skaits pasaules kompānijām un valstu valdībām.
Austrālijas valdība ir izplatījusi brīdinājumu valsts lielākajām naftas un gāzes kompānijām, ka tām jābūt īpaši uzmanīgām, jo pret tām tiek veikti uzbrukumi no ārvalstīm. Uzbrukumi ir tikuši veikti pret Eiropas komisiju un Ārējās darbības dienestu pirms martā notikušā ES samita.
Arī viens no ASV nozīmīgākajiem aizsardzības rūpniecības uzņēmumiem Lockheed Martin ir atzinis, ka 21. maijā pret to vērsts «nopietns kiberuzbrukums».
Par situācijas nopietnību liecina arī tas, ka ASV ir brīdinājusi, ka pietiekoši postošs kiberuzbrukums varētu izsaukt pat ASV militāru atriebību, raksta aģentūra.