Hakeri, kas pagājušajā gadā ielauzušies biržas Nasdaq datorsistēmā, bija tajā instalējuši programmas, kas ļauj izspiegot biržā esošo uzņēmumu vadību, atsaucoties uz divu izmeklēšanai pietuvinātu personu teikto, raksta Reuters.
Jauni pierādījumi liecina, ka kiberuzbrukums ir bijis daudz nopietnāks, nekā tika domāts iepriekš – šī gada februārī Nasdaq OMX Group vēstīja, ka tās rīcībā nav pierādījumu, ka hakeri varētu būt piekļuvuši biržā esošo uzņēmumu informācijai.
Kiberuzbrukumu izmeklē FIB un Nacionālās Drošības aģentūra.
«Dievs vien zina, ko tieši hakeri ir nodarījuši. Šāda uzbrukuma ietekme ilgtermiņā vēl joprojām nav paredzama,» norādīja Toms Kellermans (Tom Kellermann), kiberdrošības eksperts ar vairāku gadu pieredzi centrālo banku aizsardzībā un citu augsta profila finanšu institūciju kiberaizsardzībā.
Hakeri uzbrukuši internetā bāzētai programmatūrai Direktoru birojs (Directors Desk), ko uzņēmumu valdes izmantojušas, lai dalītos ar dokumentiem un komunicētu ar citu uzņēmumu vadību. Uzlaužot Directors Desk, kibernoziedzniekiem pavērās iespēja piekļūt konfidenciālai informācijai, norādīja T. Kellermans.
FIB pārstāvis Šons Henrijs (Shawn Henry) norādījis, ka finanšu sektors hakeru uzbrukuma dēļ katru dienu zaudē «simtiem miljonu dolāru», un uzbrukumi ir «aizvien vairāk destruktīvi». «Mēs redzam to kā milzu draudu visiem sektoriem, bet it sevišķi – finanšu sketoram,» norādīja Š. Henrijs.
ASV armijas ģenerālis un Nacionālās Drožības aģentūras vadītājs Kīts Aleksanders (Keith Alexander) norādījis, ka aģentūra patlaban veic darbības, lai palīdzētu Nasdaq aizsargāt tās tīklu no turpmākiem uzbrukumiem.