Šā gada trešajā ceturksnī Ķīnas iekšzemes kopprodukts pieaudzis par 7,8%, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, raksta Bloomberg.
Trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, ekonomika augusi par 2,2%.
Ķīnas ekonomikas izaugsme pirmo reizi trīs ceturkšņu laikā uzņēmusi straujāku tempu, jo Ķīnas premjerministrs Li Kecjans ieviesis pasākumus, lai veicinātu ražošanas apjomu pieaugumu un investīcijas, lai šajā gadā sasniegtu valdības noteikto izaugsmes mērķi – 7,5%.
Ķīnas ražošanas apjomi auguši par 10,2%, savukārt mazumtirdzniecības apjomi palielinājušies par 13,3%. Tāpat mājokļu pārdpšanas apjomi septembrī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, auguši par 34%, neskatoties uz ierobežojumiem, kas noteikti, lai izvairītos no tirgus burbuļa.
Izaugsme atspoguļo premjera pasākumu rezultātu, ko Bank Of America sauc par mini fiskālajiem stimuliem, ieskaitot nodokļu samazināšanu.
«Nav šaubu, ka Ķīna var sasniegt šā gada izaugsmes mērķi, tomēr pat ja tas notiks, atveseļošanās inerce visdrīzāk nebūs ilga,» Bloomberg sacījis JPMorgan Chase & Co. galvenais Ķīnas ekonomists Žu Haibins, atsaucoties uz salīdzinoši vājo situāciju attīstības tirgos, valsts valūtas vērtības kāpumu un ražošanas investīciju bremzēšanos. Eksperts uzsvēris, ka sagaida strauju kāpumu ceturtajā ceturksnī, tomēr tas būs nedaudz mērenāks.
Piektdien pēc datu publicēšanas Ķīnas juaņa sasniedza 20 gadu augstāko līmeni, tādējādi radot papildus spiedienu valsts eksportētājiem.